داغدار شدن ۲۰ خانواده دیگر در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته؛ زنگ هشداری که باید جدی بگیریم
به گزارش شیرازه، دکتر علی اکبری معاون درمان دانشگاه با اعلام آخرین وضعیت مربوط به کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، بیست و هشتم مهر، نسبت به مرگ ۲۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری ابراز تاسف کرده و مجموع آمار جانباختگان این بیماری را از ابتدا تا کنون در فارس، هزار و 195 نفر اعلام کرد.

دکتر «علی اکبری» با اشاره به انجام ۳۲۹ هزار و ۶۸۹ مورد نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی استان از ابتدای شیوع تاکنون، از افزایش موارد مثبت قطعی به ۶۹ هزار و ۱۱۳ نفر خبر داد.

او همچنین با ابراز نگرانی از بالا بودن موراد بستری بیماران مشکوک و دارای علامت کروناویروس طی روزهای اخیر، این آمار را هم اکنون هزار و ۷۹ نفر اعلام کرد که از این تعداد، ۱۷۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، مجموع آمار بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع تاکنون را که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۶۱ هزار و ۸۷۱ مورد اعلام کرد.

دکتر اکبری در ادامه گزارش امروز خود افزود: در حال حاضر روزهای سختی را در دوران کرونا سپری می کنیم و متاسفانه طی ۴۸ ساعت گذشته، ۴۱ هم استانی را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده ایم.

او با دعوت از عموم برای جدی گرفتن توصیه های بهداشتی شامل استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات و میهمانی ها، اظهار امیدواری کرد با همراهی مردم استان که تا امروز در کنار مدافعان سلامت بوده اند و با لطف خداوند و تلاش کارکنان حوزه سلامت بتوانیم این بیماری را مهار کنیم./۱۰۱

پایان خبر