گزارش شیرازه از عملکرد 100 روزه استاندار فارس

به گزارش شیرازه؛ سنت گزارش‌دهی به مردم آن‌گونه که دکتر روحانی هم‌چون برخی روسای جمهور کشورهای دیگر آن را به هر 100 روز گره زده، اگر با شیوه درست و بدون تخریب دیگران به پیش برود یک سنت حسنه محسوب می‌شود و می‌تواند از سوی استانداران او نیز الگوبرداری شود. بر این اساس شیرازه در 25 آبان به استاندار محترم فارس پیشنهاد داد تا او نیز با تاسی از روحانی، هر 100 روز به مردم گزارش عملکرد بدهد. استاندار هم البته در 13 دی اعلام کرد که چنین خواهد کرد. حالا 100 روز اول احمدی تمام شده است. او در 27 مهر به این سمت منصوب شد و حالا نوبت گزارش‌دهی به مردم است. اگرچه عملکرد او در حوزه‌های مختلفی قابل بررسی است اما به نظر می‌رسد از منظر سیاسی، استاندار اگرچه گرایش بیشتری به اصلاح‌طلبان داشته اما از خط اعتدال چندان دوری نجسته است. مطمئنا اعتدال توزیع سهام حزبی و جناحی نیست. اصل بر این است که چه اصولگرایان و چه اصلاح‌طلبانی در استان منصوب شوند که سابقه افراطی‌گری در گذشته آن‌‌‌‌ها دیده نشود و اکنون نیز بر طبل افراط نکوبند. اگرچه برخی از عناصری که در هفته‌های اخیر از سوی احمدی منصوب شدند قبل‌ترها و در ایام فتنه 88 به اندازه خود هیزم بر آتش فتنه می‌افزودند اما در یک نگاه کلی به نظر می‌رسد خط اعتدال در انتصابات او پررنگ‌تر از انتصاب افراطیون است. این مسئله اگرچه افراطیون ورشکسته سیاسی را برآشفته کرده اما احمدی تا کنون چندان توجهی به آن‌‌ها نکرده است.

شیرازه با مبنا قرار دادن پورتال اطلاع‌رسانی استانداری فارس عملکرد استاندار را البته به صورت کمّی استخراج کرده است که در ادامه خواهد آمد.

دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان: 6 بار

http://www.farsp.ir/files/gallery/farsp-1070169716.jpg


دیدار با هیئت‌‌ها و شخصیت‌های خارجی: 3 بار

امضاي سه تفاهم نامه همكاري ميان يك شركت سرمايه گذاري از كشور اوكراين و بخش هاي دولتي و عمومي فارس، ديدار با وزير بازرگاني و صنايع دستي كشور جمهوري تونس، ديدار با هلن كلارك معاون دبير كل سازمان ملل

http://www.farsp.ir/files/gallery/farsp-1482643310.jpg

سفرهای شهرستانی: 14 شهرستان

فیروزآباد، قیروکارزین، سپیدان، اقلید، بوانات، لارستان، گراش، خنج، فسا، مهر، ممسنی، مرودشت، پاسارگاد، خرمبید


http://www.farsp.ir/files/gallery/farsp-1725262190.jpg

دیدار با مجمع نمایندگان: 3 بار


دیدار با شخصیت‌ها و شرکت در جلسات: 27 دیدار و جلسه

لازم به ذکر است که استاندار علاوه بر این جلسات در همایش‌ها و نشست‌های دیگری هم شرکت کرده‌ است که بنابر اهمیت، موارد زیر آمده است.

دیدار با وزیر صنعت، دیدار با احزاب سیاسی استان، جلسه سرمایه‌گذاری استان، ديدار با مديران موسسات اعتباري و بانكهاي خصوصي در استان، جلسه شوراي مسكن استان، جلسه با شورای شهر شیراز، ديدار با جمعي از پيشكسوتان عرصه فرهنگ و هنر استان فارس، ديدار با اعضاي اتاق اصناف شيراز، جلسه با شوراي بانك هاي استان، ديدار با مجمع طلاب استان فارس در قم، حضور در ملاقات مردمي مديران استان، دیدار با خانم ابتکار، ديدار با مديران انجمن صنفي انبوه سازان مسكن و ساختمان فارس، ديدار با مسئولين بسيج مهندسين استان، جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان، جلسه تحليف رئيس شوراهاي اسلامي شهرستان هاي استان، جلسه شوراي ترافيك استان فارس، ديدار با فرمانداران استان، ديدار با اعضاي هيات رئيسه دانشگاه شيراز، ديدار با اعضاي بسيج رسانه استان فارس، ديدار با روساي دانشگاههاي استان فارس، بازديد از بخش‌هاي مختلف صدا و سيماي مركز فارس، ديدار با ريس كل دادگستري استان فارس، جلسه با سردار سجاديان فرمانده نيروي انتظامي فارس، ديدار با شهردار، اعضاي شوراي اسلامي شهر شيراز و مديران شهرداری، ديدار با فرمانداران استان، ديدار فرماندهان يگان هاي مختلف ارتش در استان.

http://www.farsp.ir/files/gallery/farsp-1460389098.jpg

انتصابات: 24 نفر

در این قسمت صرفا انتصاباتی در استان در نظر گرفته شده است که به صورت مستقیم از سوی استاندار صورت گرفته است. لذا انتصاب برخی مدیران کل که با پیشنهاد استاندار به وزیر مربوطه صورت گرفته، در این لیست وجود ندارد.

مشاور امور اجرايي/ سید محمود موسوی

مدير كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري فارس/ فرشید صفری

مديركل جديد دفتر بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي استانداري فارس / دارا كياني

بازرس ويژه استاندار/ کریم فرهادی

فرماندار ویژه لارستان/ علی اکبر نجیب زاده

مديركل جديد سياسي و انتخابات و سرپرست دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري فارس/ سید یحیی هاشمی

مدير كل جديد امنيتي انتظامي استانداري فارس/ سید احمد احمدی زاده

رئيس جديد دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس/ محمدرضا ابراهیمی

فرماندار مهر/ سید محمد موسوی

مديركل حوزه استاندار/ نصیر زارع

مشاور امور روحانيت/ حجت‌الاسلام مرادی

سرپرست فرمانداری شیراز/ محمدرضا تدین

فرماندار اقلید/ صادق کریمی

مشاور و مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری فارس/ معصومه دستغیب

سرپرست فرمانداری آباده/ محمد رضا زارع

سرپرست جديد فرمانداري زرين دشت/ جمشید حسنی

مشاورامور رسانه وهنرحوزه استاندارفارس/ محمد محسنی

سرپرست فرمانداري شهرستان خنج/ مختار عباسی

سرپرست فرمانداري گراش/ اصغر فرودی

معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري فارس/ ساسان تاجگردون

مشاور برنامه ريزي و سرمايه گذاري استاندار فارس/ سید محمد عباس‌زادگان

فرماندار شهرستان بوانات/ محمد اسداللهی

حمزه رستمی آقاجری/ مشاور در امور عشایر

سید منصور پورمولا/ مشاور امور فرهنگی