شیرازه

تجمع دانشجویان دانشگاه‌های شیراز در پی شهادت پروفسور محسن فخری‌زاده
دانشجویان دانشگاه‌های شیراز در پی اعتراض به محکوم کردن ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای، شهید محسن فخری‌زاده و تداوم خط مذاکره با قاتلان فرزندان ملت ایران اسلامی در مقابل دفتر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نمایندگی شیراز تجمع کردند.
پاییز اکو پارک شهر صدرا در تعطیلات کرونایی
سکوت آخرین ماه پائیز قرن ۱۳۰۰ در اکو پارک شهر صدرا که با توجه به شیوع ویروس کرونا روز‌های خلوتی را سپری می‌کند.
رزمایش کمک مومنانه سپاه امیرالمومنین(ع) شهر صدرا
با حضور فرمانده سپاه فجر استان فارس، توزیع دوهزار بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه سپاه امیرالمومنین(ع) شهر صدرا برگزار شد.
تصاویر/ غوغای کرونا زیر تابوت مرگ
باوجود هشدار مسوولان و بسیاری از کارشناسان حوزه بهداشت و کادر درمانی، متاسفانه ستاد مقابله با کرونا این‌بار هیچ تصمیمی برای محدودیت کردن برگزاری مراسم تشییع جنازه ها در دالرحمه شیراز در این روزهای کابوس‌وار کرونایی نکرده است.
مرحله سوم نهضت کمک مومنانه سپاه فجر استان فارس
مرحله سوم نهضت کمک مومنانه امروز مصادف با سالروز تشکیل بسیج، در حرم مطهر حضرت احمدابن موسی(ع) برگزار شد.
کارگاه تولید ماسک‌ بهداشتی حرم علی بن حمزه‌(ع) در «قاب تصویر»
در ایام شیوع کرونا ویروس کارگاه تولید ماسک‌ بهداشتی با حضور گروه جهادی بسیجیان حرم علی بن حمزه‌(ع) شیراز راه‌اندازی شده بود، با دستگاه‌های پیشرفته بهداشتی هنوز ادامه دارد.
همراهی اصناف شیراز در کنترل ویروس کرونا با تعطیلی واحدهای صنفی
با توجه به تصمیم ستاد مبارزه با کرونا و به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا با هدف حفظ سلامت کسبه و مردم، تمامی اصناف در شهرستان شیراز به جز مواردی که اعلام شده تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.
گورستان «دارالسلام» شیراز
گورستان دارالسلم معروف به «دارالسلام» شیراز یا «وادی‌السلام» یکی از قدیمی‌ترین آرامستان‌های ایران و جهان واقع در شهر شیراز و پیش از دارالرحمه شیراز به‌شمار می‌رود.
آیین آغاز سومین مرحله از رزمایش مهرورزی کمیته امداد فارس
با حضور رئیس کمیته امداد کشور، سومین مرحله از رزمایش مهرورزی کمیته امداد فارس آغاز شد.
آیین مرحله دوم پویش گرمای محبت
در آستانه آغاز گرامیداشت هفته بسیج؛ آیین اهدای ۶۷ بخاری به خانوادههای نیازمند استان فارس در مرحله دوم پویش گرمای مخبت، توسط سازمان بسیج سازندگی استان فارس در مجموعه شلمچه شیراز برگزار شد.
کرونا مانع اهدای خون مردم شیراز نشد
در پی فراخوان سازمان انتقال خون به دلیل کاهش سطح ذخایر خون و فرآورده‌های آن در همه گروه‌های خونی، مردم شیراز جهت اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کردند.
مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشنواره کاج در فارس
مراسم رونمایی پوستر نخستین جشنواره تولیدات رسانه و هنری با موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی تحت عنوان جشنواره کاج در معاونت اجتماعی سپاه فجر استان فارس برگزار شد.
روستای گردشگری «دشتک» ماسوله‌ای در جنوب ایران
روستای «دشتک» یکی از قدیمی‌ترین روستاهای ایران و استان فارس است که در بخش درودزن و دهستان ابرج شهرستان مرودشت واقع‌شده است.
آیین تشییع پیکر پنجمین شهید مدافع سلامت فارس در شیراز
مراسم باشکوه تشییع پیکر مطهر شهیده مریم رحیمی پنجمین شهید مدافع سلامت استان فارس در محوطه بیمارستان شهید رجایی شیراز تشییع و سپس برای خاکسپاری در گلزار مطهر شهدا به دارالرحمه شیراز انتقال یافت.
قصه تکراری روستای گردخون در قاب دوربین شیرازه
«گردخون» روستایی در ۱.۵کیلومتری شیراز است که به علت محرومیت و وجود معابر خاکی در فصل بارندگی، تردد در گل‌و‌لای را برای اهالی منطقه طاقت‌فرسا کرده است.
شهروندان شیرازی و خیابان ارم در یک روز بارانی پاییزی
کروناویروس باعث نشد تا شهروندان شیرازی از لطافت و تازگی هوای بارانی پائیزی دست بردارند.