کد خبر: ۱۵۷۵۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴ - ۰۹ دی ۱۴۰۱
جانشین ستاد کل نیروهای مسلح در قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه:

هر گاه ایران اسلامی در مسیر رشد و توسعه قرار گرفت فتنه ای از سوی دشمن طراحی شد

سردار سپهر با بررسی ابعاد مختلف فتنه‌ها در هر زمان، عنوان کرد: هر گاه ایران بر روی باند قدرت و اقتدار و تعالی و توسعه و پیشرفت قرار گرفته، دشمن فتنه‌ای طراحی و حمله کرده است.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، سردار سرتیپ پاسدار محمدحسین سپهر جانشین ستاد کل نیروهای مسلح امروز جمعه ۹ دی ماه در مراسم بزرگداشت حماسه نهم دی که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد، به بررسی ابعاد فتنه ۸۸ و اشتراکات آن با ناآرامی‌های اخیر، اشاره کرد و گفت: هر زمان ایران اسلامی بر روی باند قدرت و اقتدار و تعالی و توسعه قرار گرفت، دشمن فتنه‌ای شکل داد و حمله کرد.

وی با بیان اینکه در طول پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون ۳ رکن امامت امت، دین و معنویت موجب پیروزی انقلاب، استحکام نظام، پیشرفت‌ها و توفیقات پیش روی ما بوده است، تصریح کرد: این ۳ رکن در تحقق تمدن‌های توحیدی نقش اساسی و تعیین کننده دارد و هرگاه این ارکان با انسجام و استحکام کنار هم قرار گرفته، توفیقات بزرگی نصیب امت‌های توحیدی شده است.

سردار سپهر با بیان اینکه همواره دشمنان برای از بین بردن این ارکان تلاش‌های بسیاری کرده‌اند، افزود: بررسی تاریخ و درس گرفتن از رخدادهای آن برای تداوم مسیر انقلاب و نظام اسلامی، ضروریست.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح بر لزوم تبیین و روشنگری ابعاد و ریشه‌های حوادث و ناآرامی‌های اخیر و مشترکات آن با فتنه ۸۸ تاکید کرد و افزود: سال ۸۸ ادعای تقلب از سوی برخی از نامزدهای ریاست جمهوری، فتنه‌ای در کشور ایجاد کرد، طرح ادعای پیروزی قبل از نهایی شدن شمارش آراء و تائید دستگاه‌های مسئول را هم یادآور شد و در آن فتنه شاهد برنامه‌ریزی دقیق دشمنان خارجی و ضدانقلاب داخلی و برخی خواص بی‌تحلیل و بی‌توجه بودیم.

وی با بیان اینکه در آن دوره از انتخابات ۸۵ درصد مردم شرکت کرده بودند و یک پیروزی بزرگ با حضور مردم به نمایش گذاشته شده بود، گفت: دشمنان این پیروزی را با آسیب‌هایی رو به رو کردند.

سردار سپهر در ادامه اظهارکرد: فتنه ۸۸ محصول اختلاف دو جریان سیاسی داخل کشور نبود، بلکه این فتنه محصول رویارویی ضد انقلاب و انقلاب بود؛محصول رویارویی دشمنان قسم خورده این نظام با مردم متدین و نظام و انقلاب ما بود.

این مقام نطامی در خصوص بازیگران فتنه ۸۸، گفت: در اظهارات مسئولان وزارت اطلاعات وقت، چند دسته در شکل‌گیری و تداوم آن فتنه مشارکت داشتند؛ دسته اول با محوریت آمریکا، انگلیس اسرائیل با همه مستنداتی که وجود دارد. دسته دوم ضدانقلاب داخلی، سلطنت طلبان و منافقین، جنبش مسلمانان مبارز، بنی صدر و .. بودند و دسته سوم هم افرادی که ادبیات خود را به اپوزسیون تغییر دادند و مخالف جریان ناب انقلاب اسلامی بودند. البته دسته چهارم خواص بی بصیرت و دسته پنجم هم جریان‌هایی مثل بهائیت و فرقه‌هایی مثل حجتیه بودند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان چرایی گرامیداشت سالگرد ۹ دی و برگزاری راهپیمایی در این روز، شکست دشمنان در این جنگ تمام عیار را دلیل اصلی ذکر و عنوان کرد: حماسه ۹ دی سال ۱۳۸۸ پیروزی اسلام و انقلاب در برابر تمام جریان کفر، نفاق و دشمنان داخلی و خارجی بود. آگاهی و بصیرت در راهپیمایی ۹ دی که خودجوش شکل گرفت از راهپیمایی ۲۲ بهمن هم بالاتر بود.

جانشین ستاد نیروهای مسلح همچنین خاطرنشان کرد: در خنثی سازی آن فتنه، رهبری و امامت در کنار رکن دین‌خواهی، معنویت خواهی و اسلام خواهی قرار گرفتند و عیار وفاداری مردم و امت اسلامی به نظام مشخص شد و همچنین مقبولیت و مشروعیت نظام بار دیگر به اثبات رسید.

سپهر ادامه داد: غربی‌ها اذعان کردند که اقتدار و قدرت بازدارندگی نظام اسلامی این‌بار با تمام قوت نمایان شده و اظهار کردند که ما شکست خوردیم و شکست آن‌ها برای ماحماسه بود. نقش بی بدیل رهبری وضرورت تلاش مجاهدانه مردم و نظام برای توجه به ارزش‌ها و حفاظت از انقلاب از جمله درس‌هایی بود که حماسه ۹ دی به ما آموخت.

جانشین ستاد نیروهای مسلح ادامه داد: در فتنه ۸۸ تمام شبکه‌های خارجی و سفارتخانه‌های دشمنان در کشور ایران و عناصر وابسته‌ای که شبکه‌ها و سرویس‌های امنیتی در برخی ستادهای نامزدهای انتخاباتی کاشته بودند و بعدا دستگیر شدند، فعال بودند؛ این‌ها جزو نقش‌هایی بود که آن‌ها داشتند و دو قطبی‌هایی که می‌خواستند در کشور ایجاد کنند.

وی همچنین با بیان اینکه فتنه ۸۸ در سطح بین‌المللی موجب تهدید، تحریم‌ها و تصویب قانون جامع تحریم دولت آمریکا علیه ایران شد، گفت: این فتنه همچنین باعث شد که قطعنامه ۲۹۲۹ شورای امنیت سازمان بین‌الملل علیه ما صادر شود. وقتی این فتنه شکل گرفت، جنبش‌های ضد ایرانی تحریم‌ها را تشدید کردند و اوج تحریم‌های ما بعد از فتنه ۸۸ بود.

سپهر با بیان اینکه دشمنان بی اعتبارسازی ایران در نهادهای بین‌الملل را رقم زدند و در داخل کشور موجب فرار سرمایه‌گذار داخلی و خارجی شدند، گفت: اوصاف فوق موجب شد به اموال عمومی و خصوصی ضربه بزنند و کاهش شدید گردشگران و دو قطبی سازی فرهنگی و خشنونت طلبی را در ایران بوجود بیاورند.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح به مشترکات فتنه امسال با سال ۸۸ اشاره و عنوان کرد: امروز دور هم جمع شدیم تا با بصیرت افزایی و جهاد تبیین بگوییم که حوادث امسال چرا اتفاق افتاد و شکل گرفت؟ هرگاه ما روی باند پرواز اقتدار و تعالی و توسعه قرار گرفتیم دشمن به ما حمله و تهاجم خود را آغاز کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه استقرار دولت انقلابی سیزدهم در کنار قوای دیگر و تبعیت از رهبری، انقلاب و نظام را پای یک پرواز تعالی بزرگ قرار داده است و دشمنان از این وحشت کرده‌اند و این حادثه را برای ما رقم زده‌اند، گفت: آمریکا در این حادثه در یک جنگ بین‌الملل رسانه‌ای به باروها و اذهان جوانان ما حمله و برخی جوانان را تسلیم تقلب و تهمت‌های خود کرد. 

سپهر خطاب به پدران و مادران، صاحبان سخن، معلمان و اساتید گفت: به فکر فرزندان و به دنبال دشمن شناسی باشیم و با بصیرت، عمق مسائل را برای خود تمرین کنیم. جوانان ما در این حادثه نیاز به ارشاد و جهاد تبیین دارند و جهاد تبیین به گفته رهبری جزو واجبات است.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح در قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه اضافه کرد: حوادث اخیر یک وزن کشی جهانی بود که یکطرف آن کشورهای اروپایی، غربی معاند و در کفه آن‌ها کمونیست و افراد ضد انقلاب و قومیت‌های معاند بودند و تمام جریان‌های مخالف و ملت اسلامی در کفه دیگر اما ما در این وزن کشی جهانی پیروز خواهیم شد.

سپهر با بیان اینکه در این جریان شاهد هستیم که دشمنان در برابر این واقعه دست به اقداماتی می‌زنند، گفت: آمریکا قابل اعتماد نیست اما بعضی‌ها به بزرگان کشور نامه نوشتند و از رهبری و مسئولین خواستند تا با آمریکا کنار بیاییم در حالی‌که آمریکا کجا به توافقات خود عمل کرده است؟ اگر تسلیم آمریکا شویم آمریکا به تعهدات خود عمل می‌کند؟ مگر ما می‌توانیم با آمریکایی ها وارد آشتی شویم اینها برای نابودی و انقلاب ما برنامه دارند.

انتهای پیام/س
برچسب ها: شیراز سردار ، سپهر ، 9 دی
نظرات بینندگان