کد خبر: ۱۵۷۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۱۸ دی ۱۴۰۱
جانشین استاندار فارس در ستاد کرونا:

فعلا محدودیت کرونایی در فارس اعمال نمی‌شود

محبی پورگفت: با توجه به رصد سویه جدید کرونا فعلاً اعمال محدودیت در استان صورت نگرفته است.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،اسماعیل محبی پور  معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بیان کرد: بر اساس گزارشات ملی و بین المللی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز سویه جدید کرونا در جهان که قابلیت سرایت پذیری بالایی دارد رصد شده است.

وی ادامه داد: در راستای کنترل بیماری کرونا در استان فارس مقرر شده تا نسبت به برگزاری جلسات ستاد استانی در راستای مدیریت بیماری کرونا برگزار شده و اتاق رصد دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز نسبت به کنترل و رصد سرایت‌پذیری بیماری کرونا اقدام کرده است.

محبی پور ادامه داد: این سویه دارای سرایت‌پذیری بالایی است این در حالی بوده که استان آمادگی لازم در راستای کنترل این بیماری را دارا بوده و واکسن نیز به تعداد لازم در استان وجود دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس چهمچنین اظهار کرد: با توجه به وضعیت فعلی استان فعلاً اعمال محدودیت‌های کرونایی در فارس وجود ندارد این در حالی است که امید است مردم و دستگاه‌های اجرایی شرایط لازم برای کنترل بیماری کرونا نظیر استفاده از ماسک و تهویه مناسب را فراهم کنند.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند نسبت به ایجاد تهویه مناسب در مکان‌های عمومی اقدام کرده و سرویس حمل و نقل عمومی نیز باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: مهم‌ترین موضوع در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تهیه تهویه مناسب برای مکان‌های عمومی است.

محبی پور تصریح کرد: افرادی که بیش از شش ماه از آخرین دز واکسن آنان گذشته است باید نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

انتهای پیام/224224
منبع: مهر
برچسب ها: شیراز ، کرونا ، فارس
نظرات بینندگان