کد خبر: ۱۵۷۷۰۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - ۲۱ دی ۱۴۰۱

رسانه‌های معاند در کشته شدن دانشجوی علوم پزشکی شیراز در اغتشاشات باز هم دروغ گفتند

رسانه‌های معاند با وجود گذشت سه ماه از رخداد درگذشت یک دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادعاهایی درباره جان باختن وی بر اثر ضربات باتوم مطرح کرده اند.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، رسانه‌های معاند با وجود گذشت سه ماه از رخداد درگذشت یک دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادعاهایی درباره جان باختن وی بر اثر ضربات باتوم مطرح کرده اند؛ در همین حال، پدر این دانشجوی جانباخته با رد این ادعاها تأکید کرد: هیچ آثار ضرب و شتم و جراحت بر روی بدن دخترم نبوده است.

رسانه‌های معاند مدعی شده‌اند که مرحومه رکسانا (غزال) امیری‌کیا در اعتراضات ۱۸ مهر ۱۴۰۱ شرکت کرده و با ضربات باتوم دچار صدمات شدیدی می‌شود و به دلیل ترس از بازداشت از مراجعه به بیمارستان خودداری می‌کند و علت مرگ ایشان هم جراحات ناشی از باتوم‌ها بوده است؛ ادعایی که پدر این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آن را رد کرد.

علی‌برز امیری‌کیا، پدر مرحومه رکسانا (غزال) امیری‌کیا در گفت‌وگویی در واکنش به این اظهارات رسانه‌های معاند گفت: بنده هیچ اطلاعی از این مسئله ندارم. ما نورآباد بودیم و دخترم دانشگاه بود که شب با ما تماس گرفتند که بیمار شده و دخترم را به بیمارستان بردند که صبح به شیراز رسیدیم و او در بیمارستان فوت کرد.

وی در خصوص اینکه آثاری از ضرب و شتم روی بدن مرحومه بوده است یا خیر، تصریح کرد: هیچ‌گونه آثاری از ضرب و شتم و جراحت روی بدن دخترم نبوده، فقط گفتند که بیمارستان اشتباه کرده و دچار قصور پزشکی شده است. همچنین دخترم کیست شکمی نداشته و پزشکی قانونی هم این مسئله را تکذیب کرد.

دروغ دیگر شبکه های معاند درباره امنیتی بودن مراسم خاکسپاری

 پدر مرحومه امیری کیا در خصوص اظهارات شبکه های معاند که ادعا کردند مراسم خاکسپاری مرحومه تحت تدابیر امنیتی برگزار شده و خانواده او هم تهدید شدند که دلیل مرگ او را کرونا اعلام کنند، بیان کرد: اصلاً چنین چیزی نبوده و اتفاقاً مراسم دخترم بسیار هم شلوغ بود که حتی در آن جمع هم اعلام کردم که او بیمار بوده و ما به بیمارستان رفتیم که در بیمارستان فوت کرده است.

امیری در خصوص برخی اظهارات دوستان دخترش که گفته‌اند مرحوم مبتلا به کرونا بوده و تست کرونا هم داده بوده، مطرح کرد: دخترم ۱۵ مهر به خوابگاه آمد که آن روز سالم بود، و شب نوزدهم مهر با بنده تماس گرفتند که بیمار شده و او را به بیمارستان بردند، البته فردا باید بررسی کنم و از دوستان و دانشگاه پیگیری کنم تا متوجه دلیل اصلی مرگ دخترم بشوم.

بنا بر این گفتگو که در پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتشر شده است، پدر مرحومه امیری کیا با تأکید بر اینکه ۲ ماه است که پیگیر دلیل فوت دخترش است، بیان کرد: شکایت هم کردم که مشخص شود قضیه چیست و ادعاهای مطرح شده چه میزان صحت دارد، به ویژه که بیمارستان هم به ما می‌گویند که علت فوت دخترم قصور پزشکی بوده اما مشکل دقیقی را بیان نکرده‌اند.

دخترم در اعتراضات شرکت نکرده بود

پدر مرحومه امیری کیا در پاسخ به این سوال که دختر وی در اعتراضات خیابانی شرکت داشته یا خیر، گفت: نه، او در اعتراضات شرکت نکرده بود.

منتشر شدن عفونت در خون به دنبال ابتلا به کرونا علت مرگ رکسانا امیری

مهرداد شریفی معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در واکنش به انتشار این خبر، عنوان کرد: مرحوم «رکسانا امیری‌کیا» دانشجوی ورودی امسال دانشکده دندانپزشکی شیراز بود که ۱۹ مهر ماه امسال، به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان حضرت علی‌اصغر (ع) شیراز بستری شد.

شریفی خاطرنشان کرد: آن مرحوم، به علت عوارض بعدی ناشی از ابتلا به کرونا، روز ۲۰ مهر به بیمارستان شهید دکتر فقیهی شیراز منتقل می‌شود و در همان بیمارستان دچار ایست قلبی شد و متاسفانه علی‌رغم تلاش کادر پزشکی، فوت کرد.

معاون علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه نظریه پزشکی قانونی در فوت نامبرده منتشر شدن عفونت در خون به دنبال ابتلا به کرونا است، افزود: رسانه‌های معاند اخیر بعد از گذشته سه ماه از فوت آن دانشجو، موضوع را به شکلی نامعتبر و به دور از واقعیت انعکاس داده و گزارش کرده‌اند.


انتهای پیام/224224


نظرات بینندگان