کد خبر: ۱۵۷۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰ - ۲۳ دی ۱۴۰۱
خبر خوب؛

عیدانه از زمین تا آسمان‌ها

وقتی نام «یا فاطمه» اسم رمز یک ملت می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»بالاخره رسید آن روز و آن عیدانه‌ای که منتظرش بودیم. همان که جبرئیل امین آمدنش را به پیغمبر خداوند بشارت داد. همان که چشم و دل خدیجه را در جوار زنان بهشتی روشن و مفتخر کرد و از دامن پاکش فاطمه (س) را به او بخشید تا بشود سرور و سالار زنان دو عالم. چه خوش خبر آمدیم امروز برایتان بگوییم از همه زیبایی‌ها و موفقیت‌ها که با اسم رمز «یا فاطمه» بر دل و بر زبانمان ساری و جاری می‌شود.

چه خوش خبر و زیبا که همه خبرهای خوب امروزمان را با نام زیبایت شروع کنیم، فاطمه(س)؛ «سلام بر تو ای دختر رسول خدا، سلام بر تو ای دختر پیامبر خدا، سلام بر تو ای دختر محبوب خدا، سلام بر تو ای مادر حسن و حسین، دو سرور جوانان اهل بهشت، سلام بر تو ای صدّیقه شهید ،گواهی می‌دهم که بر برهانی روشن از سوی پروردگارت از جهان درگذشتی و هرکه تو را شاد کرد، رسول خدا را شاد و هر که به تو جفا کرد، به رسول خدا جفا کرد...»

پیامبر مهربانی‌ها(ص) فرمود:"با تنگ‌های بلور مهربان باشید. اصحاب متوجه منظورشان نشدند. لبخند زد و ادامه داد، زنان را می گویم..." حال از میلاد بانوی دو عالم برسیم به مادران زمینی خودمان که ممکن است برخی از آنها در قید حیات باشند که بتوانیم دست هایشان را بفشاریم و بوسه‌ای بر آن بزنیم و با گل و شیرینی به دیدنشان برویم، یا برخی چشم از دنیا فرو بسته باشند و هر سال که عید مادر می شود، به یادشان آه حسرتی بکشیم و اشکی بریزیم.اما بیایید اول خبر خوبمان را از بشارت زمینی زیبایی های میلاد بانوی دو عالم شروع کنیم.


همه ساله باب است که شب میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) در حرم رضوی آیین نقاره نوازی برگزار می‌شود و چقدر هم که زائران رضوی علاقه مند این نقاره زنی هستند، خوش به سعادتتان اگر زائر امام رضا در این ایام هستید. برای ما هم دعا کنید. حرم امام علی(ع) نیز در آستانه روز میلاد دخت پیامبر(ص) با گل آرایی زیبایی مزین شده و در حرم مطهر سیدالشهدا (ع) نیز کتیبه هایی منقش به نام فاطمه زهرا(س) نصب شده است. چه خوش سعادتی برای زائران نجف و کربلا. التماس دعا.

پیش از اینکه به خبرهای خوب دیگرمان بپردازیم به مادرانی هم که سال های سال است ، داغدار فرزندان شهیدشان هستند، این روز را تبریک می گوییم. مادر مادر است . تازه مادری که سال ها چشم انتظار بوده و منتظر است که روزی  فرزندش را ببیند، بار سنگین تری از مادری بر گردن دارد. نباید این مادران را در این ایام فراموش کنیم. اگر شب عید مادر یا روزش به دیدن مادران خودمان می رویم و مادران شهدا را هم می شناسیم، سری هم به آنها بزنیم. دلشان باز می شود. اینها خیراتی است که می توانیم برای شهدا داشته باشیم.

اما بازار گل دیشب و امروز چه خبر بوده و هست. در گل فروشی‌ها مردم صف کشیده‌اند، حتی برای خرید یک شاخه گل چقدر منتظر می‌ایستیم، اما برایمان لذت دارد، تا باشد مادر و تا باشد روز مادر و برویم گل و شیرینی بخریم و به دیدنشان برویم ، حتی اگر در این دنیا هم نیستند شاخه گلی نثارشان کنیم و خیراتی برایشان بدهیم  برای شادی روح شان. 

نقاره زنی شب میلاد حضرت فاطمه(س)

آخر همین خبر هم به بانوان تهرانی خبر خوشی بدهیم که اگر علاقه مند بازدید برج میلاد هستید، این چند روز از بیست و چهار تا بیست و شش دی ماه فرصت دارید که رایگان به دیدن برج بروید. پس دست مادرها و خواهرها را بگیرید و یک سفر کوتاه لذت بخش همدیگر را مهمان کنید.

به یمن نامی نامت ، اسمت اسم رمز شد

حتما شنیدید که روز گذشته رئیس‌جمهور مردمی به استان یزد سفر کرده ، البته این که خبر خوب محسوب نمی‌شود چون به هرحال جزو سفرهای استانی است اما  در هر سفری یک سری اتفاقات هم رخ می دهد و پروژه هایی آغاز و عملیات هایی شروع می شود. به یمن نام نامی فاطمه زهرا(س) در این سفر فاز دوم عملیات اجرایی خط انتقال آب خلیج فارس به استان های یزد و کرمان شروع شد. شما بهتر می دانید شهرهای کویری این روزها و سال ها شرایط خوبی به لحاظ تأمین آب ندارند و این خیلی اتفاق خوبی است که اگر بدانیم به زودی  از خلیج فارس آب شیرین خنک به خانه های مردم دلگرم و خونگرم کویری مان می رسد و آنها را خوشحال می کند. صحبت کردن درباره چنین پروژه هایی شاید ساده باشد اما عملیاتی کردن آن کار ساده ای نیست که امیدواریم با رمز «یا فاطمه الزهرا(س)» و در کوتاه ترین زمان ممکن مردم استان های یزد و کرمان دیگر مشکلی به لحاظ آب شیرین و شرب نداشته باشند.

نجات مرغابی ها از دریاچه یخ زده

 امروز خبرهای خوبمان خیلی زیاد است که نمی دانیم کدام را برایتان بگوییم مثلا همین سرمای شدیدی که این مدت کشورمان را در بر گرفت. درست است که خبر خوبی برای برف و باران و ذخائر آب کشورمان بود و دل مردم را هم دانه های برف روشن کرد اما خیلی از حیوانات هم در این ایام دچار یخ زدگی و مرگ شدند که اتفاقا یکی از شهرهایی که درجه سرمای خیلی پایینی در این شب ها تجربه کرد، مشهد مقدس بود که سرمایش به منفی هجده درجه هم رسید و باعث یخ زدن دریاچه پارک چهل بازه شد و اتفاقا اقدام به موقع مدیریت شهری مشهد باعث شد که مرغابی های دریاچه از مرگ حتمی نجات پیدا کنند و همه در جایی اسکان داده شدند. در این شب هایی که از سوز سرما خودمان در خانه هایمان کنار بخاری ، شومینه یا پکیج نشسته ایم سری هم به دور و بر کوچه مان بزنیم، اگر حیوانی دچار مشکل است ، کمکش کنیم اسکانی در جایی گرم مثل پارکینگ یا حیات خانه به او بدهیم، اگر  کارتن خواب دیدیم  با مراکز هماهنگ کنیم تا به گرمخانه ها بروند تا  خدایی ناکرده در همسایگی مان کسی دچار مشکل و سرمازدگی نشود.

و باز هم دانش بنیان ها

اما خبر آخرمان را گذاشتیم برای دانش بنیان ها که بگوییم یکی از همین شرکت های دانش بنیان که این روزها سخت مشغول فعالیت در عرصه تولید مواد اولیه انسولین هستند به ماده اولیه آن دست پیدا کرده و خوشبختانه آن را در فاز تولید قرار دادند. چه خبر خوبی برای افرادی که از انسولین قلمی در ایران و حتی در خاورمیانه استفاده می کنند، می تواند بهتر از این باشد که دیگر نگران این نوع انسولین  نباشند که چه زمانی به داخل کشور می آید. به هرحال در جریان تحریم ها در عرصه های مختلف دارو نیز ما مشکلاتی در زمینه داروهای دیابت داشتیم که انسولین یکی از آنهاست و حال شاهد هستیم که یکی از همین شرکت ها وارد فاز تولید اولیه شده و این خبر را به فال نیک میگیریم تا برسیم به جایی که دیگر نیازی به داروهای خاص دیابتی ها از خارج نداشته باشیم. دستمریزاد و خدا قوت.

نعمت خدمت به مادر

امروز روز زن و روز مادر است، به نام مادرانمان تمام قد بایستیم اگر از دنیا رفته اند برایشان دعا کنیم و از آنها بخواهیم که برایمان دعا کنند و اگر هم در قید حیات هستند، باز هم از آنها بخواهیم که برایمان دعا کنند. در کتاب «آن مرد آسمانی» آمده است که شیخ مرتضی انصاری که از مجتهدان و مراجع به نام زمان خودش بود، مادرش را تا نزدیک حمام به دوش می گرفت و به زن حمامی می سپرد و منتظر می ماند تا پایان استحمام مادر، بعد او را به خانه بر می گرداند. او هر شب به دستبوسی مادر می رفت و صبح با اجازه او از خانه خارج می شد. پس از مرگ مادر به شدت می گریست و می فرمود: گریه ام برای این است که از نعمت بسیار بزرگی چون خدمت به مادر، محرومم شدم.


پایان پیام/


نظرات بینندگان