کد خبر: ۱۵۷۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - ۲۵ دی ۱۴۰۱
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

جنگنده سوخو۳۵ اوایل سال آینده به ایران می‌آید

حیدری گفت: جنگنده‌های سوخو ۳۵که ایران به روسیه سفارش داده، اوایل سال آینده وارد کشور می شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: طی سال‌های گذشته،گمانه زنی‌هایی درباره خرید جنگنده‌های سوخو 30 از روسیه مطرح شد و در برخی مقاطع زمانی این گمانه زنی‌ها قوت هم می‌گرفت.

این موضوع ادامه داشت تا اینکه شهریور ماه امسال امیر واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در گفتگویی با تایید خبر خرید جنگنده از روسیه برای نیروی هوایی ارتش تاکید کرد که خرید جنگنده‌های سوخو 35 در دستور کار نهاجا قرار دارد و خرید جنگنده سوخو 30 در برنامه نهاجا قرار ندارد.

تاکنون اخبار غیررسمی متعددی درباره خرید جنگنده از روسیه، نوع، تعداد و زمان تحویل آنها به ایران منتشر شده و در جدیدترین اظهار نظر عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید این جنگنده‌ها اوایل سال آینده به ایران می‌آید.

سوخو 35 را بیشتر بشناسید

سوخو 35 یکی از قدرتمندترین جنگنده‌های نسل 4++ دنیاست که به رادار پیشرفته آرایه فازی N-035 مجهز است و امکان کشف 30 هدف و درگیری با 8 هدف را بصورت هم زمان دارد.

حداکثر سرعت این جنگنده در ارتفاع پست 1500 کیلومتر و در ارتفاع بالا 2500 کیلومتر بر ساعت است و عمر عملیاتی موتورهای قدرتمند آن در هر دوره خدمت قبل از نیاز به کنترل و اورهال 4000 ساعت است.

این جنگنده بصورت همزمان به انواع موشک‌های هوا به هوا و هوا به زمین و ضد کشتی و ضد رادار نیز مسلح می شود. علاوه بر آن توانایی پرتاب و شلیک انواع بمب و موشک‌های لیزری و ماهواره‌ای و راداری را نیز در خود دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان