کد خبر: ۱۵۷۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۲۶ دی ۱۴۰۱
معاون حفاظت محیط زیست فارس مطرح کرد:

کاهش آلودگی هوا با رعایت چهار مولفه

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: کنترل دمای منزل و کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی نقش ویژه‌ای در کاهش آلودگی هوا دارد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» نهاوندی،معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در مراسم نواختن زنگ هوای پاک در دبستان احسان بیان کرد: تفاوت اصلی کره‌ زمین با سایر اجرام آسمانی در وجود آب و اکسیژن به عنوان دو عنصر ضروری ادامه حیات جانداران است و این دو عنصر باعث شده که انسان بتواند ادامه حیات داشته باشد،اما بشر به اهمیت آن بی‌توجه است و در صدد آلودگی آن بر آمده است. 

وی ادامه داد: هیچ کس نمی‌تواند بدون اکسیژن و هوای پاک زندگی کند از این رو آینده‌سازان ایران اسلامی می‌توانند با رعایت برخی اصول، هوا را پاک نگه دارند.

نهاوندی افزود: کنترل دمای منزل و کاهش مصرف انرژی فسیلی، عدم استفاده از خودروهای تک سرنشین، حفظ فضای سبز  می‌تواند نقش ویژه‌ای در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.  

 تمامی مردم جامعه می‌توانند نقش ویژه‌ای در کاهش آلودگی داشته باشند کودکان به عنوان آینده‌سازان جامعه هم می‌توانند با فراگیری روش‌های جلوگیری از آلودگی هوا از نعمت هوای پاک در آینده هم بهره‌مند شوند. 

نواختن زنگ هوای پاک از برنامه‌های دومین روز از هفته ملی هوای پاک  و شعار این روز هوای پاک، حمل و نقل عمومی بود.

در این برنامه گروه نمایشی محیط زیست فارس با اجرای نمایش عروسکی و برگزاری مسابقه ضمن بهره‌گیری  از مشارکت دانش‌آموزان به ترویج و ارتقای فرهنگ محیط زیستی با موضوع حفظ هوای پاک پرداخت. 


انتهای پیام/

نظرات بینندگان