کد خبر: ۱۵۷۷۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - ۲۷ دی ۱۴۰۱

شیراز خاستگاه عشایر جنوب کشور است

فرماندار شیراز با بیان اینکه این شهر خاستگاه عشایر جنوب کشور است، گفت: فردی فعال در حوزه پیگیری امور عشایر برای نخستین بار بعنوان مشاور فرمانداری در امور عشایر منصوب شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،لطف الله شیبانی فرماندار شیراز در آئین معارفه مشاور امور عشایر فرمانداری شیراز افزود: حدود یک ماه پیش جلسه‌ای با حضور بزرگان عشایر منطقه برگزار شد که در این نشست مشکلات عشایر بیان و مطالبه شد.

وی از وجود خلاء از دیرباز در روند پیگیری امور عشایر در‌سطح شهرستان شیراز خبرداد و بیان کرد: در پی مذاکرات بسیار در این باره تصمیم گرفته شد این خلاء با تعیین فردی فعال در پیگیری امورا مربوط به عشایر برای اولین بار در فرمانداری مرتفع شود.

شیبانی شیراز را خاستگاه عشایر جنوب کشور دانست و گفت: مشکلات عشایر شهرستان شیراز زین پس با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد تا مشکلات عشایر ثابت و کوچ رو رفع شود.

 فرماندار شیراز تصریح کرد: این تصمیم بر پایه طرح موضوع تنگناها و مشکلات پرشمار جامعه عشایری گرفته شد و امیدمی‌رود تا از این طریق،جامعه عشایری شهرستان شیراز بیش‌از ‌پیش دیده و مشکلات این قشر مولد جامعه رفع شود.

در این آیین برای نخستین بار روح الله رشیدی کوچی به عنوان مشاور امور عشایر فرمانداری شهرستان شیراز منصوب شد.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان