کد خبر: ۱۵۷۷۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۲۸ دی ۱۴۰۱
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان شیرازمطرح کرد:

کشف ۴٢ قبضه سلاح از شکارچیان متخلف در شهرستان شیراز

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز گفت: طی سه ماه اخیر با دستگیری شکارچیان متخلف، ۴٢ قبضه سلاح شکاری در این شهرستان کشف شده است.
به گزارش خبرنگارگروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،کامران اسلاملو رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز گفت: طی سه ماه اخیر با دستگیری شکارچیان متخلف، ۴٢ قبضه سلاح شکاری در این شهرستان کشف شده است.

وی با اشاره به حضور برخی از شکارچیان متخلف در شهرستان شیراز، به خبرنگاران بیان کرد: طی عملیات‌های جداگانه طی سه ماه گذشته در این شهرستان تعدادی سلاح مجاز و غیرمجاز کشف و شکارچیان متخلف شناسایی و دستگیر شده‌اند. 

اسلاملو ادامه داد: این عملیات ها توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز و مله گاله انجام شده و ۴٢ قبضه سلاح مجاز و غیر مجاز به همراه لاشه تعدادی پرنده نظیر کیک و تیهو نیز از این افراد کشف و ضبط شده است. 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز  افزود: با توجه به وظیفه ذاتی، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز به صورت شبانه روزی در تلاش است تا امکان تخلف از شکارچیان غیر مجاز را به کمترین حد ممکن کاهش دهد تا هیچ تخلف محیط زیستی در این شهرستان روی ندهد.

اسلاملو ادامه داد: همشهریان می‌توانند گزارشات خود در خصوص شکار، صید، آلودگی‌ها و تخریب‌های محیط زیستی را با این اداره در میان گذاشته تا محیط‌بانان و کارشناسان نسبت به برطرف کردن این مشکلات در کوتاه ترین زمان اقدام کنند.

رئیس اداره حفاظ محیط زیست شهرستان شیراز گفت: متخلفانی که توسط یگان حفاظت محیط زیست در این شهرستان دستگیر شده اند در مناطق حفاظت شده و مناطق شکار ممنوع تنگ سرخ و مناطق آزاد شهرستان شیراز اقدام به شکار غیرمجاز می‌کردند.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان