کد خبر: ۱۵۸۱۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۳ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۱
استاندار فارس:

بسیج مهندسین بر ساماندهی بافت های فرسوده فارس نظارت کند

استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم تدوین و ارائه ساز و کار مقابله با تخلفات حوزه ساخت و ساز در این استان گفت: بسیج مهندسین عمران و معماری بر تخلفات عمرانی و ساماندهی بافت‌های فرسوده فارس نظارت کند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس، عصر یکشنبه در دیدار با مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور در شیراز، گفت: باید در مقابل تخلفات احتمالی حوزه ساخت و ساز در استان ایستادگی کرد و در این زمینه ظرفیت بسیج را نیز به کار گرفت.

وی، خواستار ورود بسیج مهندسین عمران و معماری فارس برای حل مشکلات تعاونی های مسکن این استان شد و ادامه داد: سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه‌های مختلف برای اجرایی شدن تدوین می شود که برای به نتیجه رسیدن آنها نیازمند مدیران باورمند هستیم و لذا درصد عمده‌ای از کار ما به انتخاب صحیح افراد باز می گردد.

ایمانیه اظهار کرد: باید از ظرفیت گروه های دانشجویی نیز در ارائه خدمات به روستاها و همکاری در امور نظارتی با هدف ساخته شدن جوانان و دانشجویان از بعد معنوی، مدیریتی و فرهنگی استفاده کرد.

استاندار فارس همچنین از بسیج مهندسین فارس خواست که با افزایش تعداد گروه های ناظر و ارزیابی پروژه های در دست احداث مسکن از بُعد کیفیت معماری و ساخت، در اجرای طرح نهضت ملی مسکن همکاری کند.

وی گفت: استفاده از معماری اسلامی و نوع ارتباط بین واحدهای مسکونی از دیگر جنبه‌های قابل ارزیابی در پروژه های نهضت ملی مسکن است.

این مقام مسئول افزود: دقت در ساخت مسجد، کتابخانه، درمانگاه و فضای ورزشی همزمان با احداث منازل مسکونی نیز از سوی بسیج مهندسین در طرح نهضت ملی مسکن با حساسیت خاص رصد شود.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان