کد خبر: ۱۵۸۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲ - ۰۵ اسفند ۱۴۰۱
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس خبر داد:

برگزاری بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در شیراز

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس از برگزاری بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت به میزبانی این اداره کل در شیراز خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، رهام کیائی  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس از برگزاری بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت به میزبانی این اداره کل در شیراز خبر داد و گفت: بزرگترین رویداد مهارتی در نظام آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، مسابقات ملی مهارت است که بستری مناسب برای ایجاد رقابت‌های علمی و سالم بین مهارت‌ آموختگان و نیز عرصه کشف استعدادهای مهارتی در سطح جامعه به شمار می‌آید.

وی هدف از برگزاری مسابقات ملی مهارت، ارتقاء فرهنگ مهارت‌آموزی در بین جوانان کشور، معرفی آموزش‌های مهارتی و تبیین اهمیت و نقش آن در توسعه اقتصاد، جلب نظر مسئولان تصمیم‌گیر و تصمیم ساز در توسعه آموزش‌های مهارتی، ظرفیت سازی در بین بنگاه‌های اقتصادی، آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای، صنایع و صنوف برای مشارکت حداکثری در این رویداد، رشد انگیزه‌های اجتماعی برای کسب مهارت، افزایش بهره‌وری آموزش‌های مهارتی، ارتقاء و تکمیل مهارت به اقشار مختلف در مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاهی با چشم انداز بستر سازی برای ایجاد فرصت‌های اشتغال پایدار دانست.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس گفت: این رویداد در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی برگزار می‌شود که نهایتا نخبگان و برگزیدگان هر رشته به عنوان منتخبین تیم ملی مهارت تعیین و پس از طی اردوهای مختلف ملی، در نهایت تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی به مسابقات جهانی اعزام می‌شود.

کیائی ادامه داد: در این دوره از مسابقات ملی مهارت، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس از ۷ تا ۹ اسفندماه در شیراز در ۴ رشته فن آوری مد و لباس، پیرایشگر مردانه، رباتیک و نقاشی و دکوراسیون، میزبان بیش از ۱۵۰ نفر از رقابت کنندگان، سرپرست‌ها و نیز کارشناسان اعزامی از سوی ستاد سازمان آموزش فنی و حرفه ای و استان‌های سراسر کشور است.

وی خاطرنشان کرد: این رویداد به آدرس شیراز، بلوار فرصت شیرازی روبه به روی ۲۰ متری فاضل مرکز آموزش تکنولوژی اطلاعات برگزار می‌شود. در این مسابقات بازدید برای عموم آزاد است و علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه برگزاری مسابقات با شماره ۳۷۲۳۰۳۰۴ تماس بگیرند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان