کد خبر: ۱۵۸۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۰۶ اسفند ۱۴۰۱
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز :

آغاز طرح کنترل هوشمند معاینه فنی خودروها

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز از آغاز کنترل هوشمند معاینه فنی خودروها از نیمه اسفند ماه و شناسایی خودروهای فاقد معاینه فنی خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، هادی شه‌دوست شیرازی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به اجرایی شدن طرح کنترل معاینه فنی گفت: این اقدام در واقع مقدمه‌ای برای اجرای طرح محدوده کم آلاینده ( LEZ) خواهد بود و تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۲ در مرحله ارشادی قرار دارد و ضروری است که رانندگان هرچه سریعتر اقدام به اخذ معاینه فنی کنند تا مشمول جریمه نشوند.

وی در بیان جزییات این طرح خاطرنشان کرد: با توجه به زیر ساخت‌های ایجاد شده توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز و پس از تایید پلیس راهور، گزینه ثبت تخلف خودروها شناسایی و پیامک مراجعه به معاینه فنی برای خودروهای متخلف ارسال می گردد.

شه‌دوست ادامه داد: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز از ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۲ نیز خودروهای فاقد معاینه فنی معتبر بررسی و توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.

معاون شهردار شیراز ابراز کرد: این کنترل هوشمند توسط دوربین‌های کنترل ترافیک و با هدف کاهش آلایندگی و ارتقا سطح سلامت و ایمنی شهروندان صورت خواهد گرفت.

این مقام مسئول اجرای موفق این طرح را گامی برای رسیدن به هوای پاک و آغاز طرح محدوده کم آلاینده در سال ۱۴۰۲ اعلام کرد.

وی تصریح کرد: این طرح از جمله اقدامات زیست محیطی برای کنترل وکاهش آلودگی هوا، ناشی از تردد انواع خودروهاست  که کنترل هوشمند معاینه فنی یکی از بخش های آن محسوب خواهد شد.

 انتهای پیام/224224


نظرات بینندگان