کد خبر: ۱۵۸۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - ۰۸ اسفند ۱۴۰۱
مدیر کل امور زائرین و گردشگری استانداری فارس در گفتگو با شیرازه:

مهمانان نوروزی شیراز، امسال تعطیلات متفاوتی را تجربه می‌کنند

مدیرکل امور زائران و گردشگری استانداری فارس از تشکیل ۱۷ کمیته برای ارائه خدمات به زائران و مسافران در استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید مجتبی علوی اردکانی در گفتگو با خبرنگار این رسانه از تشکیل ۱۷ کمیته برای ارائه خدمات به زائران و مسافران در استان خبر داد و گفت: استان فارس و شهر شیراز آماده استقبال و پذیرایی از زائران و مسافران در ایام تعطیلات پایان سال‌جاری و نوروز ۱۴۰۲ خواهد بود.

استان فارس آماده استقبال از مسافران نوروزی


وی افزود: با دستور استاندار فارس ستاد خدمات سفر استان تشکیل شده و با توجه به اینکه  فارس یکی از مقصدهای اصلی گردشگری برای مسافران و گردشگران داخلی و توریست‌های خارجی در ایام سال به‌ ویژه تعطیلات نوروز است، این آمادگی توسط بخش‌های دولتی،خصوصی و اصناف مرتبط با صنعت  گردشگری استان فارس وجود دارد که به گونه‌ای شایسته و مطلوب از گردشگران میزبانی نمایند.

علوی تصریح کرد: در ستاد خدمات سفر استان فارس ۱۷ کمیته تخصصی برای ارائه خدمات به زائران و مسافران به ریاست مدیران کل و روسای ادارات و سازمان های مرتبط استانی تشکیل شده است  و احکام روسای کمیته‌ها توسط استاندار فارس صادر  و ابلاغ گردیده است  که  مطابق با دستورالعمل‌های ستاد خدمات سفر کشور و مدیریت نوروز ۱۴۰۲، این کمیته‌ها جلسات خود را باید برگزار و تصمیمات مقتضی جهت ارائه بهترین خدمات به زائران محترم سومین حرم اهل‌بیت(ع) و مسافران محترم در سراسر استان فارس اتخاذ کنند.

 عضو ستاد خدمات سفر استان فارس ادامه داد: احکام روسای ستاد خدمات سفر برای ۳۷ فرماندار شهرستان‌های استان صادر شده است و دستورات و بخشنامه‌های لازم برای این فرمانداران به‌منظور تشکیل ستاد سفر در شهرستان‌ها ابلاغ شده و آمادگی لازم را برای استقبال و پذیرایی از مسافران نوروزی را دارند .

مدیرکل امور زائران و گردشگری استانداری فارس در ادامه با بیان اینکه عملکرد بسیار خوب ستاد خدمات سفر استان در سال گذشته و رضایت خاطر هموطنان عزیز از سفر به استان فارس باعث شد که ستاد خدمات سفر استان  در سال ۱۴۰۱ به‌عنوان ستاد نمونه کشوری انتخاب و  مورد تجلیل قرار گیرد، افزود: بنابراین همه تلاش‌های ما و سایر اعضای ستاد سفر این است که در سال ۱۴۰۲ نیز بتوانیم این عنوان ارزشمند که نشان‌دهنده تلاش برای خدمت به مردم است را دوباره کسب کنیم.

علوی همچنین اعلام کرد که دبیرخانه ستاد مستقر در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و معاونت امور زائران و گردشگری آماده دریافت هرگونه شکایات، انتقادات، نقطه نظرات و پیشنهادها توسط هموطنان برای بهبود عملکرد و خدمت‌رسانی به زائران و گردشگران است.

 عضو ستاد خدمات سفر استان فارس در پایان عنوان کرد: با توجه به اینکه تعطیلات پایان امسال  متقارن با نیمه شعبان و ایام ولادت آقا امام زمان(عج)و اوایل تعطیلات  نوروز نیز همزمان با شروع ماه مبارک رمضان می‌باشد بنابراین برنامه‌ریزی‌ها و دستورالعمل‌های صادره به گونه‌ای است که ضمن حفظ‌ جایگاه و شان این ایام، نوروزی متفاوت را متناسب با ایان ایام و مناسبت‌ها برنامه‌ریزی و اجرا نماییم.

یک هزار و ۱۳۰ مدرسه آماده پذیرایی از مسافرین نوروزی در فارس

 حسن علی محمدی رئیس اداره رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس نیز پیش از این در جلسه کمیته اسکان ستاد تسهیلات خدمات سفر نوروز ۱۴۰۲ استان فارس، اظهار کرد: تعداد ۱۱۳۰ مدرسه با ۱۱هزار و ۹۶۰ کلاس آماده پذیرایی از مسافرین نوروزی در این استان است.

وی افزود:ستاد اسکان آموزش و پرورش فارس در شرایط عادی، با ۶۸ پایگاه پذیرش، ظرفیت پذیرش ۶۲ هزار مسافر را در شبانه روز دارد.

محمدی ادامه داد: در شهر شیراز  ۶۰۰مدرسه با ۴ هزار و ۸۰۰ کلاس پذیرای مسافرین نوروزی می‌شود و در سطح استان تعداد ۴۶ خانه معلم و مهمانسرا داریم که دارای ۱۵۰۰ تخت ویژه پذیرش مهمان است.

انتهای پیام/224224


نظرات بینندگان