کد خبر: ۱۵۸۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۲ - ۰۹ اسفند ۱۴۰۱
استاندار فارس:

به هیچ وجه دنبال بزرگنمایی نباید بود

استاندار فارس، با بیان اینکه اقداماتی که انجام می‌شود باید به اطلاع عموم مردم رسانده شود، گفت: به هیچ وجه دنبال بزرگنمایی نباشید، خدمت به مردم اصلی‌ترین هدف است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس امروز ۹ اسنفدماه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان گفت: ایام پایانی سال و نوروز ۱۴۰۲  مقارن با ماه مبارک رمضان است و لذا می بایست با برنامه‌ریزی صحیح و منسجم نسبت به رصد و کنترل بازار اقدام کرد.

وی خواستار تفکیک وظایف ستاد تنظیم بازار در قالب سه کمیته شد و افزود: کمیته تولید و تامین نسبت به روش‌های تامین اقلام مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهد؛ برخی محصولات در استان، برخی خارج از استان و اندکی از موارد نیز باید از خارج کشور تامین شود که وظیفه این کمیته تدابیر در روش های تامین اقلام مورد نیاز بازار استان است.

ایمانیه افزود: کمیته توزیع وظیفه پخش اقلام مورد نیاز مردم در بازار را دارد؛ تعاونی‌ها، فروشگاه های زنجیره ای، میادین میوه و تربار، فروشگاه های دولتی، فروشگاه های امین و عرضه مستقیم کالا و سایر فروشگاه ها با تدابیر مناسب به منظور ارائه خدمت مناسب به مردم در کنار هم قرار گیرند.
دکتر ایمانیه خواستار تشکیل کمیته نظارت شد و افزود: نمایندگانی از بسیج اصناف، صمت، دادستانی، تعزیرات، اتاق اصناف و سایر دستگاه های مرتبط نظارتی در این کمیته عضو شده و بر بازار مردم در شب عید و ایام ماه مبارک رمضان نظارت کنند.

نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به اینکه هزاران قلم کالا در بازار موجود است، تصریح کرد: عمده‌ی هدفِ ستاد تنظیم بازار و زیر کمیته های تشکیل شده به اقلام اساسی مورد نیاز مردم متمرکز شود.

استاندار فارس بر ضرورت اطلاع رسانی به مردم در خصوص فعالیت های انجام شده تاکید کرد و افزود: اقداماتی که انجام می شود باید به اطلاع عموم مردم رسانده شود؛ به هیچ وجه دنبال بزرگنمایی نباشید، خدمت به مردم اصلی ترین هدف است.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های بلند مدت ارزش و اثرات بهتری در کنترل بازار خواهد داشت، گفت: درکنار توجه به مایحتاج زندگی مردم، به تولیدکنندگان هم توجه شود؛ همانند خردادماه گذشته درصورت درخواست تولیدکنندگان کمیته ای جهت تعدیل قیمت ها تشکیل شود و با هماهنگی مسئولین کشوری نسبت به بررسی قیمت ها اقدام کنید.

ایمانیه با تاکید بر اینکه با طمع‌ورزی افراد سودجو مقابله می‌کنیم، افزود: قطعا در سطح ملی نیز مدافع حقوق تولیدکنندگان خواهیم بود و از حق و منطق آنان دفاع می کنیم.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان