کد خبر: ۱۵۸۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - ۱۰ اسفند ۱۴۰۱
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) لامرد گفت:

طرح‌های دانش‌بنیان و بازارمحور در راستای ایجاد اشتغال پایدار حمایت می‌شوند

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) لامرد گفت: سیاست این نهاد برای درآمدزایی و توانمندسازی خانواده مددجویان تحت پوشش ایجاد اشتغال پایدار است
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، در راستای اجرای طرح اشتغال و کارافرینی افراد بیکار جامعه، سامانه‌ای تحت عنوان حیات راه اندازی شد که هدف از اجرای این طرح، آموزش مهارت‌های شغلی، هدایت شغلی و در نهایت آموزش و آشنایی با مهارت‌های بازار و اتصال به بازار می‌باشد.

در راستای انعقاد تفاهم نامه‌ای بین جهاد دانشگاهی و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس با موضوع "اشتغال و کارافرینی مددجویان کمیته امداد و افراد بیکار دارای دهک ۱ الی ۵،" جلسه ای مشترک بین مدیران ارشد معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی فارس، مرکز آموزش کوتاه مدت شهرستان لامرد با مدیران و کارشناسان حوزه اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان لامرد و مهر برگزار شد.

بر همین اساس و پیرو تفاهم نامه منعقد شده، جهاد دانشگاهی فارس وظیفه آموزش، راهبری و هدایت شغلی مددجویان کمیته امداد و افرادی که دارای دهک ۱ الی ۵ می‌باشند را بر عهده دارد و مددجویان و افراد دارای دهک ۱ الی ۵ که به دنبال فعالیت اشتغالزایی می‌باشند، می‌بایست از این طریق فعالیت خود را ادامه دهند تا به شغل و فعالیت ایده‌آل خود برسند.

در جلسه مشترک هر دو نهاد، ضمن تاکید بر همکاری مشترک در تمامی امور، در راستای اجرای هر چه بهتر طرح اشتغال و کارافرینی در شهرستان‌های لامرد و مهر و در راستای تفاهم نامه مشترک و خدمات دهی مطلوب تر جهت آموزش و هدایت شغلی کاربردی، ویژه افراد مددجو و دهک های ۱ الی ۵ مورد تاکید قرار گرفت.

این جلسه که با حضور مدیران کمیته امداد شهرستان های لامرد و مهر، بخش‌های اشکنان، علامرودشت و گله‌دار در کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان لامرد برگزار گردید.


اجرای طرح‌های دانش‌بنیان و بازارمحور در راستای اشتغال پایدار است

احمد محمودی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) لامرد اظهار کرد: اجرای طرح‌های دانش‌بنیان و بازارمحور در راستای ایجاد اشتغال پایدار است.

محمودی، با بیان این مطلب که امداد در موضوعات امور دام، زراعت، کارهای پژوهشی و اشتغالزایی ورود پیدا کرده است افزود: این مهم به جد پیگیری می‌شود.

محمودی افزود: سیاست این نهاد برای درآمدزایی و توانمندسازی خانواده مددجویان تحت پوشش ایجاد اشتغال پایدار است و می‌توان از ظرفیت این نهاد انقلابی در راستای ایجاد اشتغال پایدار بهره برد و همچنین  اعتباراتی که برای اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان در نظر گرفته شده را باید جذب کنیم.

محمودی خاطرنشان کرد: باید کارها و شغل‌های جدید را با کمک مراکز علمی و دانش‌بنیانی نظیر جهاد دانشگاهی شهرستان طراحی و تعریف کنیم. جهاد دانشگاهی کار علمی را به صورت بازار محور انجام می‌دهد و از این ظرفیت استفاده شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) لامردافزود: با توجه به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری، هدف امداد شهرستان لامرد اجرای طرح‌های دانش‌بنیان و بازارمحور در راستای ایجاد اشتغال پایدار است.

به گزارش شیرازه، با توجه به سامانه استقرار یافته به عنوان سامانه حیات که برای همگان در دسترس می‌باشد، متقاضیان دارای شرایط دهک‌بندی فوق می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام به کمیته‌های امداد امام خمینی (ره) لامرد، مهر، گله دار، اشکنان و علامرودشت بخش اشتغال مراجعه نمایند.


انتهای پیام/224224

 

نظرات بینندگان