کد خبر: ۱۵۸۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - ۱۰ اسفند ۱۴۰۱
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس خبر داد:

تامین و انتقال تاسیسات فوق توزیع پست های برق در شهرستان های کازرون و لارستان

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس از تامین و انتقال تاسیسات فوق توزیع برای اجرای فاز اول طرح افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه کازرون با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، یداله حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس  شامگاه سه‌شنبه در حاشیه نصب و راه‌اندازی تاسیسات فنی فوق توزیع شهرستان کازرون با برشمردن مزایا و لزوم اجرای این طرح اظهار کرد: طرح افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه کازرون از جمله طرح‌های کلیدی در تامین و انتقال برق است که موجب تثبیت شرایط و پایداری در تامین و انتقال برق به شهرستان کازرون و مناطق اطراف می‌شود.

وی در ادامه اعتبار اختصاص یافته به این طرح در فاز نخست را ۶۲۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: این اعتبارت از محل طرح‌های استانی تامین گردید ، این طرح از اواخر سال گذشته آغاز گردید و با ظرفیت ۱۶۰ مگا ولت آمپر در مسیر اجرا قرار گرفت ، مدت زمان پیش‌بینی شده برای اجرای این طرح حدود یک سال است.

 حقیقی ، با اشاره به شرایط سخت انتقال تجهیزات و تاسیسات خریداری شده برای پیشبرد این طرح افزود: تمام تجهیزات این طرح با توان داخلی و به دست متخصصان صنعت برق در داخل کشور ساخته شده و از مناطق کوهستانی و صعب‌العبور شمال غرب کشور به سمت شهرستان کازرون حمل شده است ، شرکت برق منطقه‌ای فارس با رویکردی جهادی ، تامین و انتقال برق به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار را یک رسالت اصلی برای خود می‌داند.

اجرای طرح افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ کیلوولت لارستان

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس  همچنین به پروژه دیگری که در دست اجرا است اشاره کرد و گفت : افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ کیلوولت لار نیز با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است ، این طرح هم با سرمایه گذاری ۴۷۰ میلیارد ریالی تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

حقیقی خاطر نشان کرد: تثبیت شرایط و پایداری شبکه به ویژه در شهرستان لارستان و جنوب فارس از جمله تاثیراتی است که اجرای این طرح برای مردم این مناطق به همراه خواهد آورد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس برخی از موارد مهم و حساس پست‌های انتقال و لزوم افزایش ظرفیت آن برای بهبود شبکه‌های برق‌رسانی را برشمرد و ادامه داد: در پست‌های فشارقوی ، با توجه به نیاز بر تأمین انرژی مصرف کنندگان که هرساله با رشد همراه بوده که در مناطق گرمسیر ، مصرف سالانه رشد بیشتری دارد لذا نیاز به افزایش ظرفیت پست‌ها ، امری اجتناب‌ناپذیر است.

وی همچنین اضافه کرد : پست‌های برق فشار قوی به همراه خطوط انتقال برق، اساسی‌ترین اجزای سیستم انتقال نیروی برق از تولیدکننده و نیروگاه‏‌ها تا مصرف‏ کنندگان صنعتی، تجاری و در نهایت شهروندان می‏‌باشند.پست‏‌های برق در محل تولید ،‌ محل دریافت انرژی و محل تلاقی و ارتباط خطوط انتقال قرار می‌گیرند و با تبدیل ولتاژ، امکان انتقال‏ کم تلفات انرژی برق را فراهم می‌کنند. بنابراین نقش آنها در ایجاد یک شبکه برق سراسری امن ضروری و با اهمیت است.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان