کد خبر: ۱۵۸۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۲ - ۱۰ اسفند ۱۴۰۱
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مرودشت اعلام کرد:

اجرای طرح احیای ۲۰۰ هکتار جنگل در مرودشت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مرودشت در استان فارس از اجرای طرح احیا در ۲۰۰ هکتار از اراضی جنگی این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، علیرضا رضایی‌نیا رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مرودشت به خبرنگاران گفت: طرح بذرکاری با همکاری جامعه محلی و تشکل‌های مردمی در سطح ۲۰۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی در محدوده جنگل‌های زاگرس مرکزی واقع در کامفیروز شمالی شهرستان مرودشت اجرا شد.

وی با بیان اینکه در این طرح از بذر گونه‌های گیاهی بلوط و بادام کوهی استفاده شد، خاطرنشان کرد: عملیات بذرکاری در اراضی جنگلی آسیب دیده از آتش‌سوزی، خشکسالی، آفات و خشکیدگی اجرایی شده است.

رضایی‌نیا افزود: عملیات بذرکاری در روستاهای "ده دامچه" و "حاجی آباد" منطقه کامفیروز شمالی که بیشترین مشکلات طبیعی متاثر از آتش‌سوزی و خشکسالی را داشتند اجرا شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مرودشت با بیان اینکه این شهرستان حدود ۸۰ هزار هکتار عرصه جنگلی دارد، گفت: در این محدوده انواع درخت‌های بلوط، بادام، بنه، کیکم و گونه‌های گیاهی بیابانی وجود دارد.

رضایی‌نیا اضافه کرد: جنگل‌های زاگرس مرکزی در حفظ خاک، تولید آب و تعدیل آب و هوا، تولید اکسیژن و جذب گرد و غبار نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به وجود تهدیدات طبیعی نظیر خشکسالی، تهاجم آفات و بیماری‌ها و حوادثی نظیر آتش‌سوزی‌های عمدی و غیرعمدی، گفت: با همکاری مردم و سایر نهادها و سازمان‌ها، می‌توان تا حدود زیادی از مشکلات کاست.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مرودشت اظهار کرد: کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، بهره‌برداری به عنوان مناطق گردشگری و اجرای طرح‌های اقتصادی نظیر گیاهان دارویی، ذخیره‌سازی نزولات جوی و جلوگیری از فرسایش خاک و خسارت‌های ناشی از سیلاب، حداقل کارکردهای جنگل‌هاست.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان