کد خبر: ۱۵۸۲۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
معاون آموزشی دانشگاه شیراز:

۵۵ درصد داوطلبان آزمون ارشد و دکتری در فارس، بانوان هستند

معاون آموزشی دانشگاه شیراز از حضور ۵۵ درصدی بانوان در آزمون‌های ارشد و دکتری در فارس خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،مسلم باقری، معاون آموزشی دانشگاه شیراز درخصوص برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری ۱۴۰۲در استان فارس، اظهار کرد: این آزمون در هشت شهرستان استان، با رعایت کامل مقررات آموزشی برگزار می‌شود.

به‌گفته‌ معاون آموزشی دانشگاه شیراز، از میان تعداد کل شرکت‌کنندگان آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ در کشور که تعدادشان ۴۷۱هزار و ۵۲۸ نفر است، ۲۴۶۱۳ داوطلب مربوط به استان فارس است که از این تعداد، ۱۱۰۳۶ نفر مرد (۴۵درصد) و ۱۳۵۷۷ نفر از بانوان (۵۵درصد) هستند.

معاون آموزشی دانشگاه شیراز ادامه داد: از میان تعداد کل شرکت‌کنندگان آزمون دکتری ۱۴۰۲ در کشور نیز که تعداد ایشان ۱۶۹۹۶۴نفر است؛ ۸۱۶۳ داوطلب مربوط به استان فارس است که ۳۶۹۷ نفر از ایشان (۴۵درصد) داوطلب زن و ۴۴۶۶ نفر (۵۵درصد) داوطلب مرد هستند.

باقری درخصوص زمان برگزاری آزمون‌ها نیز گفت: همزمان با سراسر کشور، آزمون سراسری در روزهای ۱۱ و ۱۲ اسفندماه در دو نوبت صبح و عصر در استان فارس برگزار خواهد شد.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس گفت: آزمون‌های سراسری سال۱۴۰۲، در ۸شهرستان استان (شیراز، اقلید، جهرم، داراب، فسا، کازرون، لار و مرودشت)‌ در حوزه‌های متعددی وابسته به دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام نور، فنی حرفه‌ای و مرکز آموزش عالی برگزار خواهد شد.

نماینده‌ی سازمان سنجش در فارس یادآور شد: برای شرکت در جلسه‌ آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه‌ آن الزامی است.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان