کد خبر: ۱۵۸۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۱

شیراز بر قله فوتبال زیر هجده‌ سال کشور

تیم فوتبال پیشگامان شیراز مقام قهرمانی لیگ برتر زیر ۱۸ سال کشور در فصل ورزشى ۱۴۰۲ _ ۱۴۰۱ را کسب کرد.
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، پرونده مسابقات ليگ برتر فوتبال 18 سال کشور در فصل ورزشی ۱۴۰۲ _ ۱۴۰۱  با قهرمانی تیم پیشگامان شیراز و نایب قهرمانی ذوب آهن اصفهان بسته شد.

دیدار فینال لیگ برتر فوتبال 18 سال کشور بین تیم‌های پیشگامان شیراز و ذوب آهن اصفهان در ورزشگاه عطر سیب تهران برگزار شد.

در نیمه نخست پیشگامان با دو گل انوش بازیاری و ماهان اژدری در دقایق 17 و 42 با نتیجه دو بر صفر به رختکن رفت. در نیمه دوم درحالیکه تیم شیرازی چندین موقعیت خوب و تک به تک را از دست داد، ذوب آهن تک گل خود را به ثمر رساند تا با نتیجه 2 بر 1 در برابر تیم خوب و با قدمت اصفهانی به برتری برسند و جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

تیم فوتبال پیشگامان شیراز برای رسیدن به فینال مسابقات از سد تیم های بزرگ، با امکانات و پرخرجی همچون تراکتورسازی تبریز، مس کرمان و ذوب آهن گذشته بود. 

در 13 مسابقه پیشگامان در مرحله گروهی و حذفی، تنها متحمل یک باخت شده و با کسب 12 برد با شایستگی و قاطعیت قهرمان کشور در رده زیر 18 ساله ها شد.

برای جمع و جور شدن تیم فوتبال پیشگامان شیراز از ابتدا مربیان تیم به دنبال استعدادهای بومی رفته و موفق به کشف بسیاری از بازیکن طراز و باکیفیت استان فارسی شدند که در چند سال آینده نام بسیاری از آنان را در رده های مختلف ملی و تیم های بزرگ باشگاهی خواهیم شنید.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان