کد خبر: ۱۵۸۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۵ - ۱۸ اسفند ۱۴۰۱

آغاز ساخت دو طرح دانشگاهی با حضور استاندار فارس در شیراز

عملیات اجرایی ساخت مرکز درمان سرطان بیمارستان نمازی و خوابگاه ۸۲ واحدی فاطمی ویژه دانشجویان متاهل دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، سید وحید حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز شامگاه چهارشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی ساخت مرکز درمان سرطان بیمارستان نمازی ضمن تبریک میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)، گفت: مرکز درمان سرطان نمازی با زیربنای بیش از ۲ هزار مترمربع ساخته می شود و تعرفه خدمات آن دولتی است و تحت پوشش ۱۰۰ درصدی بیمه ها قرار دارد.

وی با بیان اینکه این مرکز، به روزترین خدمات تخصصی درمان سرطان را به بیماران ارائه می‌دهد، عنوان کرد: یک دستگاه سایبرنایف که از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های مورد استفاده در درمان سرطان است و سه دستگاه شتاب دهنده خطی پیشرفته نیز در این مرکز مستقر می‌شود.

 حسینی از مشارکت شرکت سد و عمران پارس گستر در ساخت این پروژه خبر داد و افزود: این پروژه با اعتبار مالی ۵ هزار میلیارد ریال در بیمارستان نمازی شیراز اجرا می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با اشاره به اینکه این مرکز، بیماران جنوب کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد، اضافه کرد: دستگاه سایبرنایف تهیه شده برای این مرکز، دومین دستگاه موجود در کشور است که خدمات تخصصی درمانی به بیماران سرطانی را ارایه می‌دهد.

 حسینی در آئین کلنگ زنی و آغاز ساخت خوابگاه ۸۲ واحدی فاطمی ویژه دانشجویان متاهل دانشگاه علوم پزشکی که از دیگر برنامه‌های استاندار فارس بود، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از خانواده، تعالی جمعیت و فرزندآوری، اظهار کرد: این پروژه با هدف افزایش اسکان دانشجویان متاهل دانشگاه علوم پزشکی شیراز اجرا می‌شود.

وی افزود: ساخت خوابگاه ۸۲ واحدی فاطمی ویژه دانشجویان متاهل دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ۹ طبقه با متراژ هزار و ۸۷۵ مترمربع در زمینی به مساحت بیش از هزار متر مربع و با مشارکت موسسه شورای عالی خیریه فارس اجرا می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز  یکی از دغدغه ث‌ها و چالش‌های مهم دانشجویان متاهل را موضوع اسکان دانست و گفت: در حال حاضر برای اسکان دانشجویان متاهل دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۸۰۰ واحد مورد نیاز است، اما دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای تسهیل امر ازدواج و فرزند‌آوری دانشجویان دست کم به ۲ هزار واحد نیاز دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن قدردانی از تلاش استاندار فارس و خیرین استان در توسعه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بیان اینکه این دانشگاه چند مشخصه ویژه نسبت به دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور دارد، گفت: مسجد، همراه سرای بیمار و خوابگاه ویژه دانشجویان متاهل از جمله شاخص‌های ویژه این دانشگاه است.

مسئول ارشد حوزه سلامت فارس، تعداد کل خوابگاه‌های دانشجویان متاهل دانشگاه علوم پزشکی شیراز را در حال حاضر ۲۶۰ واحد معادل یک سوم آمار کشور اعلام کرد و از خیرین خواست تا با مشارکت در توسعه خوابگاه ویژه دانشجویان متاهل، گام موثری در راستای تسهیل امر ضروری ازدواج جوانان، حمایت از خانواده، تعالی جمعیت و فرزندآوری برداشته شود.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان