کد خبر: ۱۵۸۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - ۱۸ اسفند ۱۴۰۱
استاندار فارس:

پلیس با رانندگان خاطی در ایام نوروز برخورد کند

استاندار فارس با اشاره به تمهیدات کاهش تصادفات جاده‌ای گفت: پلیس به ویژه با رانندگانی که پس از مصرف مواد مخدر و الکل، اقدام به رانندگی می‌کنند به شدت و بدون کوچکترین اغماضی برخورد کند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در شورای راهبردی تصادفات، ایمنی راه‌ها و همچنین ستاد اجرایی خدمات سفر در شیراز، گفت: تمام دستگاه های اجرایی و خدمات رسان موظفند که تمام امکانات و ظرفیت های خود را به کار گیرند تا شاهد کاهش حداکثری حوادث و تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن در ایام نوروز در استان باشیم.

وی افزود: اینکه استان فارس در بحث مرگ و میر ناشی از تصادفات هشت درصد از میانگین کشور پایین‌تر است و کمترین میزان رشد مرگ و میز ناشی از تصادفات را داشته بیانگر اثربخش بودن اقدامات و برنامه‌های پیش‌بینی شده است که این روند باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

ایمانیه ادامه داد: قطعا برای هموطنانی که قصد دارند در ایام نوروز به این استان و به ویژه شهر شیراز سفر کنند بسیار مهم است که یک سفر خوب و توام با آرامش، امنیت و آسایش را تجربه کنند که باید اسباب و شرایط تحقق آنرا برای هموطنانمان فراهم کنیم.

استاندارفارس، با اشاره به نقش پلیس و نیروی انظامی در برقراری نظم و امنیت و کاهش حوادث در کنار سایر دستگاه ها اظهار داشت: نیروی انتظامی و پلیس برای حضور هرچه پررنگ تر در ایام نوروز تقاضای تامین یک سری امکانات و اقلام از جمله خودرو همراه با راننده، چراغ گردان پلیس، پروژکتور سیار، راکت ایست و جلیقه فسفری کرده که امیداریم این اقلام با همراهی سایر دستگاه ها به سرعت تامین شود.

ایمانیه افزود: همچنین پلیس تقاضا دارد که چند کار نیز به شکل عملیاتی انجام شود که از جمله می توان به آشکار سازی نقاط حادثه خیز و پیش بینی برای روشن کردن مشعل در ۸۵ نقطه با هماهنگی پلیس راه، ایمن سازی راه در مقابل ایستگاه های پلیس راه جهت کنترل و نظارت بهتر، احیای خط کشی محورهای مواصلاتی به ویژه محورهای منتهی به تفرجگاه ها، نصب چراغ گردان سیار در برخی محورها، ترمیم و مرمت حفره های ایجاد شده در جاده‌ها و رفع نواقص دوربین‌های سرعت سنج جاده‌ای اشاره کرد.

وی، بر لزوم برنامه‌ریزی برای استقرار واحدهای آتش‌نشانی تا ۳۰ کیلومتری خارج از شهرها نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به محدودیتی که آتش نشانی در ارائه خدمات در خارج از محدوده شهرها دارد، بر اساس دستور وزرای کشور و راه و شهرسازی، تیم های آتش نشانی تا پایان تعطیلات نوروز برای خدمات دهی تا ۳۰ کیلومتری شهرها محدودیتی ندارند.

استاندار فارس اظهارکرد: از آنجا که بر اساس آمار، ۶۰ درصد تصادفات رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها روی می دهد، هماهنگی لازم انجام شود که با استقرار عشایر در محل های پیش بینی شده در این فواصل و فراهم کردن شرایط برای فروش صنایع دستی و سایر محصولات تولیدی عشایر، هموطنان در طول سفر تشویق و ترغیب به توقف در این مکان ها شوند.

وی گفت: همچنین بررسی شود که در صورت امکان، سرعت خودروهایی که در محورهای استان تردد می کنند تا پایان تعطیلات نوروز ۱۰ کیلومتر نسبت به حد مجاز تعریف شده کاهش یابد.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان