کد خبر: ۱۵۸۳۸۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۰ - ۱۹ اسفند ۱۴۰۱

کودک بی دفاع در پی حمله سگ‌های ولگرد جان باخت

نادر پسر بچه مهاجر مقیم شیراز در پی حمله سگ‌ها و با وجود تلاش کادر پزشکی، جان خود را از دست داده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، فیلمی در فضای مجازی مبنی بر حمله سگ‌های ولگرد به پسر بچه ۱۱ ساله در اطراف شیراز در حال بازنشر است که بنا بر بررسی صورت گرفته، این موضوع صحت داشت و نادر پسر بچه مهاجر مقیم شیراز در پی حمله سگ‌ها و با وجود تلاش کادر پزشکی، جان خود را از دست داده است.

بنا بر این فیلم طی روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی، زنی از اتباع افغانستانی‌ از حمله سگ‌های ولگرد در خیابان سعدی روستای جرسقان سلطان‌آباد در اطراف شیراز به فرزند ۱۱ ساله اش به نام نادر سخن می‌گوید. 

ویدر این باره گفته است: این کودک در پی حمله سگ‌ها زخمی و بعد از انتقال به بیمارستان جان باخته است.

این مادر عنوان کرد: پسر ۱۱ ساله‌ام در حالی که برای آوردن فرغون در اطراف خانه‌مان رفته بود، مورد حمله بیش از ۲۰ قلاده سگ ولگرد قرار گرفت.

وی افزود: وقتی به فرزندم رسیدم، سگ‌ها آسیب جدی به سر و گوش فرزندم وارد کرده بودند و در سایر نقاط بدن او نیز جراحت هایی وجود داشته است.

این مادر داغدار در ادامه گفت: برای نجات فرزندم از چنگال این حیوانات به سمت سگ‌های ولگرد رفتم که این سگ‌ها به من هم حمله کردند و در نهایت اینکه یک راننده با ماشین به سمت سگ‌ها حمله‌ور شد و پس از آن بود که این موجودات ولگرد من و فرزندم را رها کردند.

این زن افزوده است: فرزندم پنج روز در بیمارستان و بخش آی سی یو تحت مراقبت ویژه بوده است اما با وجود تلاش پزشکان، جان باخته است.

معضل سگ‌های ولگرد در شیراز و روستاهای اطراف این کلانشهر جدی است

فرماندار شیراز در این باره گفت: حدود یک ماه پیش در روستای جرسقان اطراف شیراز سگ های ولگرد به کودکی حمله می کنند که این کودک به بیمارستان منتقل شده اما بعد از چند روز به علت شدت جراحات جان باخته است.

لطف الله شیبانی با بیان اینکه این کودک از اتباع کشور افغانستان مقیم شیراز بوده است،افزود: این فرد بعد از حمله سگ‌ها دچار زخم‌های زیادی شده که به بیمارستان منتقل می‌شود اما به دلیل جراحات زیاد این کودک جان خود را از دست داده است.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم جمع آوری و ساماندهی سگ‌های ولگرد،اظهار داشت: بعضی از تشکل‌های حامی حیوانات و سگ‌های ولگرد معتقدند که این حیوانات موذی باید آزاد و رها باشند در صورتی که این مساله می‌تواند به قیمت جان انسان‌های بی‌گناه و بی دفاع تمام شود.

راه حل چیست؟

فرماندار شیراز ادامه داد: معضل سگ‌های ولگرد در شیراز و خصوصا روستاهای اطراف این کلانشهر جدی است و در بعضی مناطق حاشیه شهر شیراز سگ ها بصورت گله ای در حال تردداند.

وی اضافه کرد: ابتدای امسال نشستی با حضور فعالان حامی حیوانات و تشکل ها در محل فرمانداری شیراز با عنوان ساماندهی سگ های ولگرد برگزار شد.


شیبانی اظهار کرد: در این نشست مقرر شد که کار جمع آوری و ساماندهی سگ‌های ولگرد شیراز و اطراف این کلانشهر به تشکل‌های مردمی حامی حیوانات واگذار شود و در مقابل زمین، تسهیلات بانکی و بودجه مشخص برای این کار از سوی دولت و شهرداری تامین شود.

استقبال فعالان حامی حیوانات از ساماندهی سگ‌ها و شانه خالی کردن‌ها

وی تصریح کرد: این پیشنهاد مورد استقبال فعالان حامی حیوانات قرار گرفت اما با گذشت بیش از ۱۰ ماه از این نشست دیگر خبری از این فعالین حامی حیوانات نشده است.

فرماندار شیراز در ادامه بیان کرد: در حال حاضر شهرداری شیراز و صدرا در ۲ سایت برمشور و صدرا کار عقیم‌سازی و جمع‌آوری سگ‌های ولگرد را انجام می‌دهند اما به نظر می‌رسد، این روش نمی‌تواند جوابگو باشد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر راه حل قانونی برای ساماندهی سگ های ولگرد عقیم سازی و نگهداری این سگ ها در منطقه ای مشخص است که در حال حاضر نیز این کار در حد توان مدیریت شهری شیراز و شهر جدید صدرا در حال انجام است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نظرات بینندگان
محمد
Iran (Islamic Republic of)
جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱
0
این کار را باید دولتی ها انجام دهند بخش خصوصی نمی تواند نفعی هم برای آنها ندارد
در منطقه والفجر بچه ها که هیچ بزرگترها هم می ترسند بخصوص صبح زود و آخر شب