کد خبر: ۱۵۸۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳ - ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آخرین وضعیت رنگبندی کرونا در استان فارس، وضعیت ۱۱ شهرستان فارس را زرد و یک شهرستان فارس را نارنجی اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، سید وحید حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا در استان فارس، وضعیت ۱۱ شهرستان فارس را زرد و یک شهرستان فارس را نارنجی اعلام کرد.

وی با اعلام این خبر افزود: بر اساس آخرین اعلام وضعیت رنگبندی کرونا در استان فارس، هم اکنون شهرستان های «خرم بید»؛ «بیضا»؛ «خرامه»؛ «کوار»؛ «فسا»؛ «قیروکارزین»؛ «زرین دشت»؛ «جویم»؛ «اوز»؛ «گراش» و «لارستان» در وضعیت زرد و شهرستان «اقلید» نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.

حسینی با اشاره به افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی در استان نسبت به هفته‌های گذشته اظهار کرد: نزدیک شدن به ایام تعطیلات که هر ساله با افزایش دید و بازدیدها و سفرهای نوروزی همراه است، ضرورت هوشیاری آگاهانه نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی تمامی افراد جامعه و همچنین مسافران نوروزی را افزایش می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سلامت در ایام نوروز را نیازمند مشارکت همگانی دانست و از مردم استان فارس خواست تا در این زمینه، همکاری لازم را داشته باشند زیرا در صورت عدم توجه شهروندان، با موجی از افزایش موارد ابتلا و بستری عفونت‌های حاد تنفسی روبرو خواهیم بود.

 حسینی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، مراکز بهداشتی درمانی استان فارس در ایام نوروز امسال فعالیت دارد، از مردم استان فارس و مسافران نوروزی خواست تا در صورت بروز علایم بیماری، به این مراکز مراجعه کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همچنین پایگاه‌های واکسیناسیون استان نیز در ایام نوروز فعال بوده و برنامه فعالیت این پایگاه‌ها به صورت روزانه در پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی https://www.sums.ac.ir/fa/۰ اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان