کد خبر: ۱۵۸۴۱۲
تاریخ انتشار: ۰۱:۰۵ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۱
وصیت‌نامه شهید کدخدا:

گریه بر امام حسین قلبها را جلا می‌دهد

شهید کدخدا در وصیت نامه خود می نویسد: از خداوند بزرگ طلب آمرزش مرا بکنيد و هروقت ياد مرا مي‌کنيد به ياد امام حسين بيفتيد و روضه امام حسين را بخوانيد.
به گزارش خبرنگار گروه قطعه شهدا پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،  شهید "سيدمحمد کدخدا" در 9 مهر ماه 1338 در خانواده اي متدين و مذهبی که مدتها در انتظار فرزند بودند در شيراز دیده به جهان گشود. تحصیلات خود را از 7 سالگی آغاز کرد.

 پس از طي مراحل تحصيل و اخذ مدرک ديپلم فني از هنرستان ، که مقارن بود با اوج انقلاب اسلامي و برچيده شدن رژيم ستم شاهي در سال 1357 او نیز در تمام مراسم راهپيمايي ها و تظاهرات شرکت می کرد."سيد محمد" از همان ابتدای روزهای تشکيل سپاه پاسداران با پوشيدن لباس مقدس پاسداری به عضويت این نهاد در آمد و با ايماني راسخ به پاسداري از دست آوردهاي انقلاب اسلامي پرداخت.

با آغاز جنگ تحميلي از سوي ايادي استکبار جهاني بر عليه امت مظلوم ايران، "سيد محمد" به عنوان کادر ثابت در جبهه هاي نور عليه ظلمت مبارزه را شروع کرد و در طول شش سال نبرد شرافتمندانه با مزدوران بعثي و شرکت در عملياتهاي مختلف از جمله عمليات رمضان ، فتح المبين ، بيت المقدس ، کربلاي چهار و پنج ، و الفجر هشت و... پيروزهای چشمگيری را نصيب امت مسلمان نمود.

وی سرانجام در آخرين ماموريت خود که فرمانده گردان امام حسين عليه السلام و خط شکني سرنوشت ساز کربلاي 5 بود. پس از اينکه چندين محور را آزاد کرد و تعداد زيادي از کفار را به هلاکت رساند در 19 دي ماه 1365 در جبهه شلمچه به آرزوي ديرينه اش که همان شهادت در راه خدا بود رسيد و به ديار معشوق شتافت.

وصیت نامه شهید 

بسم الله الرحمن الرحيم

 " و لا تحسبن الذين قتلو في سبيل الله امواتا بل احياء عندربهم يرزقون." گمان نکنيد آنهايي که در راه خدا کشته مي شوند مرده اند بلکه آنها زنده هايي هستند که نزد خدا روزي دريافت مي کنند.پدر و مادر عزيزم از اينکه من فرزند خوبي براي شما نبودم شکي نيست اما شما مرا حلال کنيد تا روحم شاد بشود و ازشما مي خواهم که بي تابي نکنيد .

آغاز زندگی جدید

و تو اي همسر عزيزم مي دانم که اين خبر را که به تو مي دهند خيلي ناراحت مي شوي و من به تو مي گويم که ممکن است که براي چند روزي از هم جدا باشيم ولي دو مرتبه ما همه همديگر را خواهيم ديد و زندگي جديدي را آغاز خواهيم کرد. همسر عزيزم مهدي راخوب تربيت کن و سعي کن که به کلاسهاي مذهبي او را بفرستي تا وقتي بزرگ مي شود براي اسلام مفيد باشد. سعي کن مهدي را طوري تربيت کني که سرمشق براي ديگران باشد پدر و مادر از اينکه فرزند خودتان و همسرم از اينکه شوهر خودت را در راه خدا از دست داده ايد خوشحال بشويد اين آزمايشي بزرگ و دشواري براي شما هست اميدوارم که در اين آزمايش بزرگ موفق بشويد زيرا اين توشه اي است براي آخرت.

شهادت هدیه ی الهی

شهادت هديه اي است الهي براي کساني که لايق آن باشند امام خميني . خداوندا مي دانم که چه بنده بدي بودم و اينقدر گناه مرا فرا گرفته بود که فاصله من و تو زياد شده بود، اما خدايا چيزي که به من اميد مي داد سخناني بود که از زبانهاي بندگان خوبت مي شنديم و آن اين بود که شهيد اولين قطره خونش که مي ريزد تمام گناهانش پاک مي شود.

 دومين قطره خونش که مي ريزد تمام فاصله ها ما بين او و خدا از بين مي رود و اين است که انسان را به جبهه هاي جنگ مي فرستد و انسان هميشه آرزوي شهادت مي کند ما بنده بدي هستيم و لياقت همچنين خداي مهرباني را نداريم.

 اينقدر خداوند بزرگ به ما مهربان است که مادربه بچه اش نيست. خدايي که هر چه انسان عمل زشت انجام بدهد برملا نسازد و انقدر به او فرصت مي دهد که توبه کند و توبه او را هم مي پذيرد و دوباره اگر توبه اش را شکست و دوباره توبه کند بازهم توبه او را مي پذيرد...

انتهای پیام/224224
نظرات بینندگان