کد خبر: ۱۵۸۴۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۱
مسئول پیگیری امور گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خبر داد:

صدور پروانه بهره‌برداری برای خانه مسافر‌های شیراز

مالکان و مسافران برای ثبت و استفاده از خانه‌های اجاره ای در شیراز ، به سامانه «جانا» مراجعه کنند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، روانشاد،مسئول پیگیری امور گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس گفت: امسال برای رفاه حال مسافران نوروزی، در کنار هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها، خانه‌های اجاره‌ای برای اسکان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که سامانه «جانا» از طرف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای ثبت خانه مسافر در نظر گرفته شده است، افزود: مالکان متقاضی اجاره دادن خانه به مهمانان نوروزی، می‌توانند تا ۲۵ اسفند با مراجعه به سامانه جانا، برای دریافت پروانه بهره برداری اقدام کنند.

روانشاد ادامه داد: به دلیل احتمال بروز اختلال در سامانه، متقاضیان می‌توانند درخواست خود را به صورت مکتوب به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس تحویل دهند.

مسئول پیگیری امور گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس گفت: یک تیم نظارتی شامل کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، کارشناسان بخش خصوصی و ناظران اماکن درخواست‌ها را بررسی و با مراجعه به خانه مالکان متقاضی، پروانه بهره برداری صادر و قیمت اجاره را تعیین می‌کنند.

روانشاد افزود: مسافران اطلاعات خانه‌های دارای پروانه بهره برداری را می‌توانند از نشانی‌های اینترنتی جانا، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و فضا‌های مجازی مالکان خانه‌ها دریافت کنند.

وی تاکید کرد که مسافران نوروزی در همه ساعات نوروز، می‌توانند هر گونه شکایت، پیشنهاد و انتقاد خود را در مورد خدمات نوروزی به شماره ۰۹۶۲۹ ارسال کنند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان