کد خبر: ۱۵۸۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۱
مدیر تعاون روستایی استان فارس اعلام کرد :

توزیع ۹۰۰ تن سیب و پرتقال طرح تنظیم بازار تا پایان تعطیلات نوروز ادامه دارد

مدیر تعاون روستایی استان فارس اعلام کرد که ایام نوروز امسال با هدف تنظیم بازار میوه، بالغ بر ۹۰۰ تن سیب و پرتقال در این استان توزیع می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،سیدکاظم موسوی ، مدیر تعاون روستایی استان فارس با تاکید بر اینکه تامین میوه شب عید از چندین ماه قبل توسط این سازمان در دستور کار قرار گرفت، گفت: با توجه به سیاست‌های ابلاغی دولت‌ با هدف تامین میوه شب عید همانند سایر کالاهای اساسی و محصولات مورد نیاز بر اساس برنامه‌های ارائه شده ملی نسبت به تهیه اقلام مصرفی اقدام می‌شود.

مدیر تعاون روستایی استان فارس با اشاره به اینکه تهیه میوه مورد نیاز ایام نوروز فارس با توجه به نیاز مصرفی استان انجام شده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و با مشارکت بخش خصوصی و نقش‌آفرینی اتحادیه‌های تعاون روستایی به میزان ۹۰۰ تن سیب و پرتقال با هدف تامین بخشی از نیاز مصرف‌کننده و تنظیم بازار این دو محصول خریداری کرده‌ایم که از روز گذشته توسط عاملان توزیع قابل تهیه برای مصرف‌کنندگان است.

موسوی تنظیم بازار را یکی از رویکردهای جدی دولت سیزدهم برای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان دانست و گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای مدیریت قیمت‌ها باید شرایط لازم عرضه مستقیم کالاها با هدف جلوگیری از افزایش قیمت محصولات نیز فراهم شود.

این مقام مسئول گفت: سازمان تعاون روستایی در این راستا علاوه بر تهیه میوه با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب، نسبت به توزیع آن توسط عاملان اجرایی مختلف نظیر غرفه‌های در سطح شهر، تعاونی‌های مصرف کارکنان اداری و فروشگاه‌های مجاز، اقدام کرده است و فرآیند این طرح تنظیم بازار تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد یافت.

مدیر تعاون روستایی فارس با بیان اینکه هدف از اجرای طرح میوه ایام نوروز افزایش آرامش و ثبات در بازار است، اعلام کرد: اجرای این طرح ملی به معنای دخالت فراگیر در بازار نیست و صرفا با هدف کمک به تنظیم بازار برای حمایت از قشر متوسط جامعه انجام می‌شود.

موسوی ضمن بیان اینکه طرح میوه امسال با محوریت بخش غیردولتی و با مشارکت بخش خصوصی در کشور اجرا می شود، گفت: اجرای این طرح با نقش مباشر اتحادیه تعاونی‌های روستایی و حمایت سازمان تعاون روستایی انجام می‌شود و بخش دولتی صرفا نقش نظارتی دارد.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان