کد خبر: ۱۵۸۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۶ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
معاون شهردار شیراز:

تمهیدات مدیریت شهری برای میزبانی مطلوب شیراز در نوروز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد که تمهیدات ویژه برای میزبانی این کلانشهر از میهمانان نوروزی در بخش‌های مختلف و افزایش ظرفیت پارکینگ‌ها و تسهیل دسترسی‌ها به اماکن مذهبی، تاریخی و گردشگری خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،هادی شه دوست شیرازی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیشترین اماکن گردشگری و توریستی شیراز در هسته مرکزی شهر واقع شده است، اظهار کرد: با توجه به حجم سفرهای نوروزی، هر ساله در مرکز شهر با مشکل کمبود پارکینگ مواجه هستیم.

معاون شهرداری شیراز افزود: با توجه به وجود ادارات، مراکز خرید و آثار تاریخی جاذب سفر که باعث تراکم ترافیکی بالا در معابر به ویژه ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز می‌شود، افزایش تعداد و ظرفیت پارکینگ‌ها می‌تواند به کاهش مشکلات ترافیکی کمک کند.

شه دوست گفت: ظرفیت پارکینگ‌های عمومی و دائمی که ۲۱ مورد آن تحت نظارت شهرداری شیراز و ۱۰۳ مورد به صورت خصوصی فعالیت می‌کنند در حال حاضر حدود ۲۸۹۶۱ دستگاه است که با توجه به ایام پایانی سال برای رفاه حال شهروندان و مسافران نوروزی با پیش بینی پارکینگ‌های موقت که تحت نظارت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری فعالیت خواهند کرد بیش از ۳۰۷۶ دستگاه به ظرفیت پارکینگ‌های کلانشهر شیراز اضافه می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به افزایش 6برابری ظرفیت پارکینگ‌ها نسبت به نوروز ۱۴۰۱ ادامه داد: در نوروز گذشته ظرفیت پارکینگ‌های موقت به ۵۰۰ واحد می رسید که با تمهیدات ویژه در نظر گرفته شده، مذاکره با آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها برای استفاده از فضای پارکینگ و حیاط این اماکن و همچنین ایجاد پارکینگ‌های موقت در زمین‌های تحت تملک شهرداری ظرفیت پارکینگ ها به ۳۰۷۶ واحد افزایش یافت.

هادی شه دوست شیرازی همچنین خط کشی و تجدید خط کشی معابر شهری، نصب تجهیزات ترافیکی، ساماندهی و نصب تابلوهای راهنمای مسیر، آماده سازی پایانه‌های برون شهری و درون شهری، راه‌اندازی اتوبوس‌های گردشگری را از دیگر اقدامات معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز برای استقبال از سال جدید و مهمانان نوروزی اعلام کرد.

معاون شهرداری شیراز با اشاره به فعالیت مستمر مرکز کنترل مدیریت ترافیک خاطرنشان کرد: این مجموعه نیز با آغاز به کار سامانه هوشمند کنترل خودکار تخلفات، آغاز به کار طرح کنترل هوشمند معاینه فنی خودروها، انتشار پیام‌های ترافیکی در تلویزیون های شهری، هوشمند سازی و مکانیزه کردن پارکینگ‌های طبقاتی، فعالیت مستمرسامانه های ثبت تخلفات خودرویی، در ایام نوروز به عنوان چشم شهر به خدمت رسانی خواهد پرداخت. 

انتهای پیام/
نظرات بینندگان