کد خبر: ۱۵۸۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۹ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
جانشین قرارگاه امام حسن مجتبی(ع):

امسال ۶۰ هزار پروژه در مناطق محروم افتتاح شده است

جانشین قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی(ع) گفت: امسال بالغ بر ۶۰ هزار پروژه توسط این قرارگاه در کشور اجرا شده و به بهره‌برداری رسیده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،سردار مجیدرضا حسن‌زاده،جانشین قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی(ع)در آئین کلنگ زنی طرح ساماندهی مدارس سنگی کشور با عنوان "شهید آرشام سرایداران" که در شیراز اجرا شد، گفت: در مرحله اول طرح ساماندهی مدارس سنگی کشور تعداد ۲۵۳ مدرسه در قالب ۱۱۴۶ کلاس درس و با پوشش ۲۵ هزار دانش آموز ترمیم و بازسازی می‌شود.

 حسن‌زاده خاطرنشان کرد که تعداد ۵۲ مدرسه سنگی ۳ تا ۶ کلاسه نیز در استان فارس با پوشش ۷ هزار دانش آموز در دستور کار این طرح قرار دارد.

او، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تمام ظرفیت در راستای محرومیت زدایی تلاش کرده و در این زمینه با سایر دستگاه‌ها در رفع مشکلات تعامل و مشارکت داشته است.جانشین قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) سپاه پاسداران با بیان اینکه مکتب اسلام مکتبی عزت آفرین بوده و جایگاه علم در این مکتب بسیار ارزشمند است، گفت: نظام تعلیم و تربیت اسلامی، شهدای ارزشمندی را در مسیر حفظ ارزش‌ها تقدیم کرده است.

حسن‌زاده افزود: دانش آموز شهید آرشام سرایداران همانند شهید حسین فهمیده، شهیدی ارزشمند و محصول همین نظام تعلیم و تربیت اسلامی است. 

جانشین قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی(ع) با بیان اینکه خوشبختانه در دولت انقلابی مسئولین جهادی بسیاری داریم که بی وقفه برای محرومیت زدایی تلاش می کنند، ادامه داد: در سایه همین تلاش جوانان پرورش یافته آموزش و پرورش بوده که امروز دشمن جرات تعرض به کشور ما را ندارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: استان فارس در تمام زمینه‌ها ظرفیت های بسیار خوبی دارد که می شود با انسجام، همدلی و همراهی در رفع محرومیت ها از آن بهره برداری کرد و در مسیر توسعه و رفع مشکلات استان گام برداشت.

حسن‌زاده با بیان اینکه نگاه سپاه پاسداران خدمت به مردم به ویژه مناطق محروم است، افزود: در هر دولتی، سپاه همواره پای کار بوده و هست، قرارگاه امام حسن مجتبی علیه‌السلام نیز در یک سال اخیر بیش از ۶۰ هزار پروژه درمناطق محروم اجرا کرده و به افتتاح و بهره‌برداری رسانده است.

وی اضافه کرد: در نیروی زمینی سپاه با تلاش های انجام شده تاکنون بیش از ۵۴ درصد کار رفع مشکل آب بیست هزار روستا را به پیش برده‌ایم. در بحث راهسازی نیز احداث بیش از  ۲۷ هزار کیلومتر راه روستایی در مناطق محروم را در دستور کار این قرارگاه داریم.

جانشین قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی(ع) گفت: سپاه پاسداران در همه زمینه ها نظیر آبرسانی، جاده‌سازی، توسعه فضاهای آموزشی و..‌. در مناطق محروم و دورافتاده و حاشیه شهرها تلاش کرده است.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان