کد خبر: ۱۵۸۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۰ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

فعالیت نوروزی پزشکان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان‌های فارس

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از فعالیت نوروزی بیش از ۵۰۰ پزشک عمومی و ۱۳۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مهرداد شریفی،معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آمادگی لازم برای ارایه خدمات به‌موقع و استاندارد به بیماران در بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی فارس طی ایام نوروز ۱۴۰۲ ایجاد شده است.

وی افزود: ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال ۱۳۸۴ با هدف هماهنگی و انجام برنامه ریزی‌های لازم برای ارایه مداوم و بهینه خدمات سلامت به گردشگران نوروزی استان فارس در واحد EOC شکل گرفت.
او ادامه داد: هم اکنون برای پنجمین سال متوالی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی، سامانه برنامه ریزی ستاد نوروزی دانشگاه از سوی معاونت درمان دانشگاه طراحی و به کارگیری شده است.

 شریفی با اعلام اینکه ۶۸ بیمارستان زیر مجموعه دانشگاه در این ایام در آماده باش کامل هستند، اظهار کرد: با همراهی بیش از پیش کارکنان نظام سلامت، چرخه ارایه خدمات بهداشتی درمانی با شتاب بیشتری در ایام نوروز فعالیت می‌کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه اضافه کرد: علاوه بر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، به طور میانگین روزانه ۵۷ مرکز درمانگاهی در شیراز و شهرستان‌ها به بیماران خدمات لازم را ارایه می‌کنند.

وی با تاکید بر استمرار فعالیت مراکز ارایه دهنده خدمات پاراکلینیکی و تشخیصی در ایام نوروز ۱۴۰۲ گفت: به طور میانگین ۳۰۹ مرکز آزمایشگاهی و ۱۰۰ مرکز تصویربرداری پزشکی روزانه در تعطیلات نوروز پذیرای بیماران هستند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ارایه خدمات روزانه دیالیز در ۴۳ مرکز زیر مجموعه دانشگاه در ایام نوروز خبر داد و افزود: بیماران دیالیزی می‌توانند ضمن تماس با شماره ۱۸۱۹ مرکز پایش مراقبت‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز (MCMC) از نزدیک‌ترین مرکز دیالیز در محل سکونت خود اطلاع یافته و خدمات موردنیاز را دریافت کنند.

 شریفی با تاکید بر تداوم ارایه خدمات شیمی درمانی، پرتو درمانی و خدمات دندانپزشکی در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲، اضافه کرد: به کارگیری ۲۴ دستیار تخصصی طرح یک ماهه شامل ۱۰جراح عمومی، ۶ متخصص مغز و اعصاب، چهار متخصص بیهوشی، دو پزشک متخصص قلب و عروق، یک متخصص زنان و زایمان و یک متخصص ارتوپدی با هدف پوشش برنامه ارایه خدمات درمانی در شهرستان‌های استان در ایام نوروز از دیگر تمهیدات پیش بینی شده برای ارائه خدمات مطلوب به مردم و مسافران نوروزی است.

این عضو هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با قدردانی از مجموعه روابط عمومی دانشگاه در راستای راه اندازی پایگاه اینترنتی سلامت نوروزی دانشگاه، عنوان کرد: شهروندان و مهمانان نوروزی می‌توانند برای اطلاع از ساعت کار و آدرس مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت به پایگاه اینترنتی سلامت نوروزی دانشگاه به نشانی https://www.sums.ac.ir/page-nowrooz ۱۴۰۲/fa/۵۱۹ مراجعه کنند.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان