کد خبر: ۱۵۸۵۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۸ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۲

هفت‌سین اهالی فارس در قاب شیرازه

عده‌ای از اهالی شهرستان‌های استان فارس عکس‌هایی از سفره‌های هفت‌سین خود را با مخاطبان شیرازه به اشتراک گذاشته‌اند که در این گزارش تصویری مشاهده می‌کنید.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، در سنت و آیین‌های باستانی ایرانیان، برای هر جشن، سفره یا خوانی گسترده می‌شد که معمولاً از انواع خوراکی‌ها در چینش آنها استفاده می‌شده است.

 نوروز نیز یکی از برجسته‌ترین و کهن‌ترین جشن‌های ایرانیان بوده که آداب‌ورسوم زیادی را در خود جای‌داده است. یکی از مهم‌ترین این رسوم برپایی سفره هفت‌سین است که این رسم همچنان میان ایرانیان، افغان‌ها، تاجیکی‌ها و دیگر فارسی‌زبانان دنیا برپا می‌شود. به‌گونه‌ای که چند روز یا چند ساعت مانده به تحویل سال، به آماده‌سازی سفره هفت‌سین می‌پردازند.

 سفره هفت‌سین، سفره‌ای است که ایرانیان قبل از تحویل سال، دور آن می‌نشینند و دعای آغاز سال نو را با هم می‌خوانند. بعد از تحویل سال، خوراکی‌های آن را به نشانه مبارکی و خوشی، نوش‌جان می‌کنند.

عده‌ای از اهالی شهرستان‌های استان فارس عکس‌هایی از سفره‌های هفت‌سین خود را با مخاطبان شیرازه به اشتراک گذاشته‌اند که در این گزارش تصویری مشاهده می‌کنید.انهتای پیام/224224
نظرات بینندگان