کد خبر: ۱۵۸۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

آخرین وضعیت آماری شیوع کرونا

دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آخرین وضعیت آماری شیوع کرونا در استان فارس را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آخرین وضعیت آماری شیوع کرونا در استان فارس یادآوری کرد که هم اکنون ۲۲۹ بیمار مثبت کرونا یا دارای علائم مشکوک این بیماری در بیمارستان‌های این استان بستری هستند.

بنا به آمار علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع کرونا تا صبح سه‌شنبه اول فروردین ۱۴۰۲، دو میلیون و ۲۷۰ هزار و ۵۳۸ آزمودن تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۳ هزار و ۳۰۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۴۷۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۱۸۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج‌قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۱ هزار و ۶۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۱۲۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۲۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۵ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۴ هزار و ۸۹۸ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبودیافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

این گزارش حاکی است که تا صبح امروز، تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۸۴۱ دُز رسیده است.


از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۰۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۳۱ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۴۴ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۶۱ دُز یادآور واکسن بوده است.

انتهای یپام/
نظرات بینندگان