کد خبر: ۱۵۸۵۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸ - ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
رئیس سازمان آتش نشانی شیراز خبر داد:

نجات ۴ مسافر نوروزی مسموم شده با گازمنوکسید کربن در شیراز

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز از نجات ۴ نفر از مسافران نوروزی که دچار مسمومیت گاز منوکسید کربن شدند، خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، هادی عیدی‌پور رئیس سازمان آتش نشانی شیراز از نجات ۴ مسافر نوروزی مسموم شده با گازمنوکسید کربن در شیراز خبر داد و گفت: با اقدام به موقع نیروهای آتش نشانی از بروز حادثه منجر به فوت مسافران نوروزی جلوگیری شد. 

وی افزود: ساعت ۵ صبح بامداد روز اول فروردین ماه نیروهای امداد و نجات یک خانواده ۴ نفر را که با گاز منواکسید کربن دچار مسمومیت شده بودند؛ نجات دادند.

عیدی‌پور با اشاره به اینکه در این حادثه که در چادر مستقر در کمپ زیبا شهر رخ داد، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل برودت هوا این خانواده ۴ نفره برای گرم کردن  اقدام به روشن کردن پیک نیک مسافرتی کرده بودند که این اقدام باعث مسمومیت آنها با گاز مونوکسید کربن شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه این مسافران نوروزی با اقدام به موقع نیروهای آتش نشانی از مرگ ناشی از مسمومیت گاز مونوکسید کربن نجات یافتند، خاطرنشان کرد: در پی این عملیات دختر خانواده دچار مسمومیت شدید شده بود که با اقدام به موقع آتش نشانان و نیروهای اورژانس از مرگ نجات یافت.

وی ضمن بیان این مطلب که طبق پیش بینی‌های هواشناسی طی روزهای پیش رو شاهد برودت هوا در شهر شیراز خواهیم بود، یاد آور شد: مسافرانی که قصد دارند در ایام نوروز در چادرهای مسافرتی اسکان پیدا کنند باید برخی نکات ایمنی را رعایت کنند تا دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن نشوند.

عیدی‌پور گفت: هرسال در ایام نوروز شاهد برپایی چادر مسافرتی در شهرها هستیم و کاهش دمای هوا در برخی شهرهای کشور باعث می‌شود تا مسافرانی که در ایام نوروز در چادرهای مسافرتی اسکان می‌یابند از وسایل گرمایشی مانند پیک‌نیک مسافرتی و منقل ذغال روشن در داخل چادرها استفاده کنند اما یکی از خطراتی که این مسافران را تهدید می‌کند؛ انتشار گاز مونوکسید کربن است که از آن به عنوان "قاتل خاموش" یاد می‌شود.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان