کد خبر: ۱۵۸۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۳ - ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس:

در جنگ شناختی برای شناخت جبهه خودی باید از جهاد تبیین استفاده کرد

رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس گفت: جنگ شناختی و نرم امروز از جنگ سخت و نظامی، سخت‌تر شده است، در جنگ شناختی شناخت جبهه خودی برای عموم سخت است و در این عرصه باید از جهاد تبیین استفاده کرد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، محمد صحت رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی فارس، گفت: سپاه یکسری ظرفیت‌هایی دارد که می‌تواند آن‌ها را در کنار سایر دستگاه‌ها برای خدمت به مردم و رفع نیازهای جامعه قرار دهد.

وی با بیان اینکه امروز شاهد هجمه‌های همه جانبه دشمن در ابعاد مختلف هستیم، افزود:‌ جنگ شناختی و نرم امروز از جنگ سخت و نظامی، سخت‌تر شده است زیرا در جنگ سخت مشخص است که دشمن کجاست و چه اقداماتی انجام می‌دهد، اما در جنگ شناختی شناخت جبهه خودی برای عموم سخت است و در این عرصه باید از جهاد تبیین استفاده کرد.

صحت با تصریح اینکه متأسفانه طی سال‌های اخیر در حوزه رسانه کم‌کاری در عرصه تبیین شده است، خواستار استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای جهاددانشگاهی در جهاد تبیین شد و گفت: باید تلاش کنیم تا از تمام ابزارها و ظرفیت‌ها در جهاد تبیین استفاده کنیم.

رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر در پایان برای همکاری با جهاددانشگاهی استان در عرصه‌های مختلف اعلام آمادگی کرد و گفت: سپاه با سازمان‌های مختلف همکاری می‌کند و به طور کلی در هر جای این نظام جمهوری اسلامی که نیاز به همراهی داشته باشد، ما آماده همکاری هستیم.

همکاری جهاددانشگاهی با دستگاه‌ها موضوع‌محور ادامه می‌یابد

امیرحسین استقلال رئیس جهاددانشگاهی فارس در این دیدار با بیان اینکه این نهاد به عنوان یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی، دارای ظرفیت‌های مناسبی است که در کنار سایر دستگاه‌ها می‌تواند نقش مهمی در رفع نیازهای جامعه ایفا کند، گفت:‌ همکاری جهاددانشگاهی با سایر نهادها می‌تواند به صورت موضوع‌محور ادامه یابد.

وی در این دیدار بر ضرورت افزایش تعامل و همکاری دستگاه‌ها با یکدیگر تأکید کرد و گفت:  به خصوص در عرصه جهاد تبیین می‌توان از ظرفیت‌های رسانه‌ای جهاددانشگاهی در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و امیدآفرینی در جامعه استفاده کرد.

استقلال با بیان اینکه سازمان فضای مجازی سپاه و جهاددانشگاهی در این عرصه می‌توانند همکاری خوبی داشته باشند، گفت: فتنه اخیر که محصول جنگ شناختی بود، اهمیت ارتقای سواد رسانه‌ای در سطح عموم جامعه را نشان داد و همین مسئله می‌تواند عاملی برای ایجاد هم‌افزایی نهادهای مختلف در عرصه جنگ شناختی باشد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با تأکید بر اینکه امروز رسانه‌های ما باید دانشگاه باشند، افزود:‌ باید از ظرفیت رسانه‌ها برای ارتقای سواد رسانه‌ای در جنگ شناختی به خوبی استفاده کنیم.

استقلال به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص فرهنگ و نقش جهاددانشگاهی در این عرصه اشاره و اضافه کرد: معظم‌له فرمودند که جهاددانشگاهی یک فرهنگ و سمت‌گیری است که بیشتر بر روی مباحث جهادی و دانش‌محور بودن آن تأکید دارند لذا جهاد باید هدفمند و مبتنی بر اندیشه باشد و باید این مسئله سرلوحه تمام مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان