کد خبر: ۱۵۸۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۸ - ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
رئیس سازمان دانش‌آموزی آموزش و پرورش فارس خبر داد:

اجرای برنامه‌های معرفتی و تربیتی در قالب طرح "ضیافت"

رئیس سازمان دانش‌آموزی آموزش و پرورش فارس، از اجرای سلسله برنامه‌های معرفتی و تربیتی به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در قالب طرح "ضیافت" خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، مرتضی کریمی رئیس سازمان دانش‌آموزی آموزش و پرورش فارس در جمع مسئولان سازمان دانش آموزی مناطق ۵۹ گانه آموزش و پرورش استان از برگزاری طرح "ضیافت" خبر داد و هدف از اجرای این طرح را بهره‌مندی از فیوضات ماه مبارک رمضان و گسترش انس و تدبر در قرآن کریم و معارف اهل بیت (علیهم السلام) برشمرد.

وی افزود: این طرح با محوریت سلسله اقدامات برنامه تحولی سه ساله "نوجوانان حرم" به عنوان افق نگار سازمان دانش‌آموزی استان فارس، اجرا می‌شود.

کریمی ادامه داد: این اقدامات بر مبنای دانش‌آموز محوری در سراسر استان و به همت سازمان دانش‌آموزی مناطق، نواحی و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

رئیس سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: ایجاد شور و نشاط معنوی با ارائه دستاوردهای قرآنی ومعنوی در ماه مبارک رمضان در بین دانش‌آموزان، توجه به توسعه فرهنگ قرآنی و ترویج و ارائه سبک زندگی اسلامی-ایرانی-انقلابی در بین دانش آموزان ، خانواده ها و مربیان از دیگر اهداف اجرای این طرح می‌باشد.

وی با اشاره به ۷ برنامه شاخص طراحی شده مبتنی بر روانشناسی کودک و نوجوان از قبیل "خادمین نماز" جهت انس دانش‌آموزان با مساجد در قالب حضور دانش‌آموزان در مساجد به عنوان مکبر، موذن، همکاری در ادعیه خوانی و توزیع قرآن کریم مساجد، اجرای طرح "خادمین قرآن" در قالب برگزاری محافل انس با قرآن دانش آموزی و استفاده‌ از ظرفیت حافظان و قاریان قرآن نوجوان در برنامه های مساجد مناطق،اجرای طرح "سر سفره خداوند" در قالب برگزاری سفره‌های افطاری ساده در مدارس تمام تشکیلاتی به همراه برپایی موکب‌های فرهنگی و تربیتی درب مدارس تمام تشکیلاتی، همزمان با ساعت افطار با حضور دانش آموزان پیشتاز و پذیرایی از روزه داران با شربت، چای و.. ازدیگر برنامه های سازمان دانش آموزی استان فارس است.

کریمی همچنین از برگزاری برنامه "شب های پرفروغ" جهت زمینه‌سازی حضور و اجرای برنامه‌های فرهنگی و تربیتی مرتبط با شب‌های قدر در مدارس و مساجد با نگاه دانش آموز محوری به منزله بهره‌برداری هر چه بیشتر از ظرفیت این شب‌های عزیز با تمرکز بر تربیت هویتی دخترانه و پسرانه، و "جشن تکلیف عبادی ویژه روزه اولی‌ها" خبر داد.

رئیس سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش فارس در ادامه از برنامه ویژه این سازمان جهت پاسداشت روز جهانی قدس و استفاده از ظرفیت نوجوانان جهان اسلام در محکومیت جنایات رژیم صهیونسیتی در قالب ویژه برنامه "قدس، قبله دلها" در مناطق ۵۹ گانه آموزش و پرورش استان فارس خبر داد.

وی گفت: "به رنگ خدا" در قالب برگزاری اعتکاف های رمضانیه قطبی و سلسله میزگردهای دانش‌آموز محور با رویکرد ایجاد آگاهی در دانش‌آموزان نسبت به فلسفه روزه داری از دیگر برنامه های سازمان دانش آموزی استان فارس ‌در ماه رمضان خواهد بود.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان