کد خبر: ۱۵۸۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
سیاست خارجی:

قدردانی «بن سلمان» از تلاش‌های چین برای دستیابی به توافق با ایران

«شی جین پینگ» رئیس جمهور چین با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی درباره موضوعات مرتبط با مذاکرات تحت حمایت پکن بین ایران و عربستان سعودی تلفنی گفتگو کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،«شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین طی تماسی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، آمادگی کشورش را برای ادامه حمایت از گفت‌وگوی عربستان و ایران اعلام کرد.

بر اساس این گزارش به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، رئیس جمهور چین در این تماس تلفنی همچنین از نقش عربستان در تقویت و توسعه روابط کشورش با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و کشورهای خاورمیانه قدردانی کرد.

رئیس جمهور چین درباره ارتقا و توسعه بیشتر روابط بین کشورش و عربستان سعودی گفت که دو کشور قاطعانه از یکدیگر در مورد مسائل مرتبط با منافع اصلی هر دو کشور حمایت خواهند کرد.

ولیعهد عربستان نیز به نوبه خود از ابتکار چین برای حمایت از تلاش‌ها به منظور توسعه روابط حسن همجواری بین عربستان و ایران قدردانی کرد.

دو طرف همچنین در این تماس تلفنی جنبه‌های مشارکت بین ریاض و پکن و تلاش‌های مشترک برای تقویت همکاری بین دو کشور در زمینه‌های مختلف را بررسی کردند.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان