کد خبر: ۱۵۸۶۳۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
یادداشت؛

هنوز هم جوابمان آری است

فردا، ۱۲ فروردین، در تقویم روز جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است. در این روز نتایج همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی در ایران (رای آری ۹۸٫۲ درصد) اعلام شد.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، #_آری کلیدواژه‌ای خاص که در مواقع حساس زندگی، انسان‌ها می‌گویند. با گفتن این واژه مسئولیت‌ها بیشتر و البته اختیارات هم بیشتر می شود. وقتی این کلید واژه از طرف اجتماع ادا شود، مسئولیت جمعی و اجتماعی نیز دوچندان و گاهی صد چندان می‌گردد و لذا در کمتر مواقعی در بیان این کلید واژه اجماع مردمی صورت می‌گیرد چرا که سلایق و خواست‌ها مختلف و متفاوت است.

آن‌چه در ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ اتفاق افتاد مهر تایید و نهایی مردم مسلمان ایران بر تغییر و تحولی جدی برای ایجاد حرکتی متفاوت و جدی تر در عرصه سیاسی و بین المللی بود.  تحولی شگرف و بنیادی که ریشه در فرهنگ هزار ساله مردمی داشت که سال‌ها توسط استبداد و استکبار سرکوب شده بود.

#_آری مردم مسلمان ایران در واقع نه بزرگ به همه سیاست‌های تحمیلی دولت‌های پیروز جنگ جهانی دوم بود که با درک موقعیت خاص ایران در منطقه غرب آسیا تلاش می‌کردند آن را پایگاهی برای سلطه بر غرب آسیا قرار داده و منافع و ذخایر آن را به نفع خودشان مصادره نمایند.

مردم مسلمان ایران با گفتن #_آری مسیر حرکت خود را به کلی تغییر داده و سلطه دیگران بر کشورشان را نپذیرفتند و خواستند با انقلابی چشمگیر، تمدن چند هزار ساله ایرانی اسلامی خود را دوباره احیا نمایند. البته بن مایه این انقلاب، فرهنگ اسلامی ایرانیان بود که ساخت تمدن بزرگ اسلامی را نوید می داد و البته تجربه تاریخی آنان در تمدن سازی وجه دیگر این حرکت تازه بود.

با گفتن #_آری  بیش از ۹۸ درصد رای دهندگان به این مسیر و حرکت تازه، جمهوری اسلامی ایران حیات یافت و تلاش قدرتمندان عالم برای نابودی و اضمحلال آن از ابتدای تشکیل، شروع و تاکنون ادامه دارد.

ترور بیش از ۱۷هزار نفر از مسئولان و مردم انقلابی جمهوری اسلامی، جنگ تحمیلی ۸ ساله با شهادت بیش از ۲۰۰ هزار نفر، برنامه ریزی و اجرای کودتا‌های مختلف، نفوذ در بدنه دولت‌ها و تلاش برای تغییر در رویکرد نظام، نفوذ در مسئولان و ایجاد انحراف در برخی خانواده‌ها و فرزندان، ایجاد اعتصاب در برخی کارخانه‌ها و کارگاه‌های بزرگ، اعطای پناهندگی به دزدان و اختلاس گران و برنامه ریزی و تصویب رسمی بودجه برای ایجاد اغتشاش و اعتراض در سال های ۷۸ و ۸۸ و ۹۶ و ۹۸ و ۱۴۰۱ تنها بخشی از توطئه‌ها و تلاش‌های فراگیر دشمنان بوده تا بتوانند مردم ایران را از گفتن #_آری  پشیمان کنند.

اما با گذشت ۴۳ سال از آن تصمیم بزرگ، مردم ایران قدرتمندتر از گذشته و با امیدی وافر و تلاشی مضاعف و البته صبری عظیم پای تصمیم خود ایستاده اند و البته دنیا را به پذیرش خواست خود واداشته اند.

هنوز هم جوابمان آری است

انتهای پیام/


منلع:نسیم شیراز
نظرات بینندگان
نظرات بینندگان
محمد
Iran (Islamic Republic of)
جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
0
بله ما هنوز هم به جمهوری اسلامی رای آری می دهیم
انقلاب دستاوردهای بزرگی داشته که قابل انکار نیست
اما باید به فرمایش رهبر معظم انقلاب در گام دوم توجه شود
امور این 44 سال مورد ارزشیابی قرار گیرد البته توسط یک تیم ارزشیابی قوی متخصص
کاستی ها رفع شود و موفقیت ها ادامه یابد
خائنین به انقلاب هم طرد شوند