کد خبر: ۱۵۸۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۳ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۲
مدیرکل زندان‌های فارس مطرح کرد:

کمک ۲۰ میلیارد تومانی خیرین فارس به آزادی زندانیان

مدیرکل زندان‌های فارس اعلام کرد که سال گذشته نیکوکاران در این استان بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان هدیه و کمک کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های فارس خاطرنشان کرد: امسال هم به ابتکار صدا و سیما و با همکاری ستاد دیه فارس و شهرداری شیراز، پویش سهم هر هم‌استانی ۴۰ هزار تومان در حال برگزاریست و طی آن هر فرد علاقه‌مندی با واریز این مبلغ به بحث آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، کمک خواهد کرد.

ابراهیمی در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه شمار قابل توجهی از هموطنان به جرم بدهکاری و جرایم غیرعمد در زندان ها نگهداری می‌شوند، گفت: با بررسی انجام شده، اگر هر استان فارسی ۴۰ هزار تومان کمک کند، مجموع بدهی این افراد تامین خواهد شد.

او با اشاره به اینکه این پویش تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد، گفت: ان شاالله با کمک‌های هم استانی های عزیز و جمع آوری این کمک ها بتوانیم مشکلات حدود ۱۰۰۰ نفر از هم استانی های عزیز که به جرم غیرعمد و ناخواسته در زندان ها گرفتار شده اند را مرتفع که از زندان آزاد شوند.

ابراهیمی یادآور شد: هم استانی‌های عزیز و خیرین در سال گذشته حدود ۲۰ میلیارد تومان به ستاد مردمی استان کمک کردند که با این مبلغ، موفق شدیم تعداد ۵۲۱ نفر از هم نوعان خود که به جرم غیر عمد در زندان‌ها بودند را از زندان‌ها آزاد کنیم.

مدیرکل زندان‌های فارس ضمن قدردانی ویژه از شکات پرونده‌ها گفت: شکات پرونده‌ها واقعا بزرگترین خیرین ستاد دیه بودند که در سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان از حق خود گذشت کردند و ما با پرداخت حداقلی ها توانستیم مشکل این افراد را مرتفع کنیم.

ابراهیمی اضافه کرد: شماره کارت بانک ملت ستاد دیه استان ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و شماره حساب ۱۱۹۹۱۱۹۹/۱۰ است و هم‌استانی‌های عزیز می‌توانند مبالغی که مد نظر دارند را به این شماره‌ها واریز کنند.

وی اضافه کرد: ان‌شاءالله با جمع‌آوری این کمک‌ها بتوانیم این همنوعان را از زندان‌ها آزاد کنیم و این اطمینان خاطر را به هم استانی‌های عزیز می‌دهیم که شرایط احراز کمک به این افراد اول اینکه؛ جرائم غیرعمد باشند و برای اولین بار مرتکب اشتباه شده و بدهکار باشند و دوم اینکه فردی که یک بار از تسهیلات ستاد دیه استفاده کرده باشد برای بار دوم از محل کمک‌های مردمی ستاد دیه نمی‌تواند استفاده کند.

کمک ۲۰ میلیارد تومانی خیرین فارس به آزادی زندانیان
انتهای پیام


نظرات بینندگان