کد خبر: ۱۵۸۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۴ - ۱۳ فروردين ۱۴۰۲
توصیه های مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس به شهروندان:

در طبیعت غذا پخت نکنید

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس از هموطنان خواست در روز طبیعت کیسه زباله را با خود به همراه ببرند تا طبیعت استان آلوده نشود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، عطاپورشیرزاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس از آماده باش صددرصدی نیروهای یگان حفاظت محیط زیست فارس در روز طبیعت خبر داد و توصیه‌هایی برای هموطنان در هنگام ورود به مناطق طبیعی داشت.

وی با اعلام وضعیت آمادگی نیروهای محیط‌بانی برای حفاظت از مناطق تحت مدیریت فارس در روز طبیعت اظهار کرد: در روزهای گذشته نوروز، محیطبانان در مناطق حضور فعال داشتند و به واسطه ازدحام حضور شهروندان در مراتع و جنگل‌ها، در روز طبیعت تمامی محیطبانان در روز سیزدهم فروردین آماده باش هستند و علاوه بر این جمعی از نیروهای ستادی و مسئولان اداره کل نیز به مانند ایام نوروز، به کمک آن‌ها خواهند رفت.

پورشیرزاد در پاسخ به این سوال که آیا در روز طبیعت ورود عامه مردم به مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان ممکن خواهد بود؟ توضیح داد: با توجه به اطلاعیه قبلی اداره کل، به دلیل فصل زایش حیات وحش و لزوم مراقبت ویژه و حفظ آرامش برای این گونه‌های ارزشمند، تا اطلاع ثانوی بازدید از مناطق تحت حفاظت محیط زیست فارس شامل پارک‌های ملی، مناطق حفاظت شده، مناطق شکار ممنوع و همچنین پناهگاه‌های حیات وحش، ممنوع است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس از هموطنان خواست در روز طبیعت کیسه زباله را با خود به همراه ببرند تا طبیعت استان آلوده نشود.

پور شیرزاد همچنین توصیه کرد: غذاهای آماده و پخته شده را طبیعت گردان با خود از منزل ببرند تا نیازی به برافروختن آتش در طبیعت نباشد و در صورت نیاز به برافروختن آتش، قبل از ترک محل از خاموشی کامل آن اطمینان حاصل کنید.

وی تاکید کرد: هموطنان در استفاده از ظروف یکبار مصرف و شیشه‌ای دقت لازم را داشته باشند تا این ظروف که اثرات جبران‌ناپذیری در طبیعت دارد، در محل اسکانشان باقی نماند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در ادامه اظهار کرد: برای جمع‌آوری ماهی قرمز و سبزه‌های سفره هفت سین، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها می‌بایست در هر حوزه منطقه مشخصی را برای رهاسازی ماهی قرمزها و جمع‌آوری سبزه هفت سین در نظر گرفته تا هم استانی‌ها، ماهی قرمزها را که یک گونه مهاجم هستند در طبیعت رهاسازی نکنند.

وی افزود: اگر در روز سیزدهم هموطنان شاهد تخلف محیط زیستی بودند با سامانه ۱۵۴۰ تماس بگیرند تا نیروهای محیط زیست در اولین فرصت برای مقابله با آن اقدام کنند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان