کد خبر: ۱۵۸۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۲
ورزش؛

نوشاد عالمیان بهترین پینگ‌پنگ‌باز ایرانی در رده‌بندی جهانی

فدراسیون بین‌المللی تنیس‌روی میز رده‌بندی برترین‌های جهان در ماه آپریل ۲۰۲۳ را منتشر کرد که «نوشاد عالمیان» با صعود ۱۰ پله‌ای در جایگاه ۵۴ جهان قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،جدیدترین رده‌بندی درماه آپریل ۲۰۲۳ میلادی منتشر شد که بر اساس آن ورزشکاران کشورمان بعد از درخشش در رویدادهای مهم بین المللی صعود قابل توجهی داشتند.

نوشاد عالمیان بعد از درخشش در مسابقات اسمش سنگاپور با صعودی ۱۰ پله‌ای در رده ۵۴ برترین‌های دنیا جای گرفت و بهترین جایگاه را در بین نمایندگان کشورمان در این رده‌بندی دارد.

امیرحسین هدایی دیگر ملی‌پوش کشورمان بعد از کسب مدال برنز ارزشمند در رقابت‌های جهانی فیدر ترکیه با ۲۷ پله صعود در جایگاه ۱۰۶ دنیا جای گرفت.

نیما عالمیان نماینده المپیکی تنیس روی میز ایران در توکیو، با سقوطی ۱۸ پله‌ای در جایگاه ۱۸۶ قرار گرفت.

امین احمدیان دیگر ملی‌پوش کشورمان که جواز حضور در رقابت‌های جهانی آفریقای جنوبی را کسب کرده، با یک پله تنزل در مکان ۱۹۹ جای گرفت. نوید شمس، نابغه نوظهور تنیس روی میز کشورمان نیز با ۲۸ پله ارتقا در جایگاه ۲۶۰ دنیا قرار گرفت. امیرمهدی کشاورزی، جوان شایسته کشورمان بعد از درخشش در رقابت‌های آزاد جهانی (کانتندر) با ۳۹ پله صعود در مکان ۲۸۷ دنیا قرار گرفت.

در این رده‌بندی، سامران کریمی در مکان ۴۲۷، امیرپارسا معصومی در مکان ۵۲۶، محمدامین صمدی در جایگاه ۵۳۲ و سروش امیری‌نیا در رتبه ۵۵۲ پینگ پنگ بازان دنیا قرار گرفتند.

رده‌بندی ۱۰ پینگ‌پنگ باز برتر مردان ایران در رنکینگ ماه آپریل ۲۰۲۳ (اعداد داخل پرانتز رنکینگ قبلی ورزشکاران است):

۵۴ نوشاد عالمیان (۶۴)

۱۰۶ امیرحسین هدایی (۱۳۳)

۱۸۶ نیما عالمیان (۱۶۸)

۱۹۹ امین احمدیان (۱۹۸)

۲۶۰ نوید شمس (۲۸۸)

۲۸۷ امیرمهدی کشاورزی (۳۲۶)

۴۲۷ سامران کریمی (۴۴۶)

۵۲۶ امیرپارسا معصومی (۵۶۷)

۵۳۲ محمد امین صمدی (۵۷۴)

۵۵۲ سروش امیری نیا (۷۳۱)

در بخش بانوان نیز، الینا رحیمی بعد از درخشش در مسابقات آزاد جهانی (کانتندر) با ۳۸ پله صعود در رده ۳۰۶ دنیا قرار گرفت. او بهترین جایگاه را در بین نمایندگان کشورمان دارد.

فاطمه یاری با ۳۱ پله صعود نفر ۳۲۸ دنیا شد. شیما صفایی با ۱۵ پله صعود در رتبه ۴۰۱، یکتا ادیبیان با ۳۹ پله صعود در رده ۴۲۶ و مهرسا مسلمی با ۴۳ پله صعود رده ۴۳۲ را به خود اختصاص دادند.

رده‌بندی ۱۰ پینگ‌پنگ باز برتر بانوان ایرانی در رنکینگ ماه آپریل ۲۰۲۳ (اعداد داخل پرانتز رنکینگ قبلی ورزشکاران است):

۳۰۶ الینا رحیمی (۳۴۴)

۳۲۸ فاطمه یاری (۳۵۹)

۴۰۱ شیما صفایی (۴۱۶)

۴۲۶ یکتا ادیبیان (۴۶۵)

۴۳۲ مهرسا مسلمی (۴۷۵)

۴۹۹ ندا شهسواری (۲۵۳)

۶۰۰ ملیکا کرمی (۲۴۶)

۶۰۵ مهشید اشتری (۵۰۳)

۶۱۵ مریم صامت (۶۵۰)

۶۸۸ هلیا اصغری (۷۳۲)


انتهای پیام/
نظرات بینندگان