کد خبر: ۱۵۸۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۸ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۲
استاندار فارس:

بانک‌ها به جای راه‌اندازی شعبه‌های جدید به فکر رشد تولید باشند

استاندار فارس خطاب به مدیران بانک‌های استان گفت: بانک‌ها به جای دایر کردن شعبه‌های جدید در خیابان‌های گران‌ قیمت، تسهیلات بیشتری به کارخانجات و صنایع تبدیلی استان اعطا و گامی عملی برای رشد تولید بردارند.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس  در مجمع عالی بسیج استان فارس گفت: حمایت بانک‌ها از صنایع و رشد تولید در این استان امری ضروری و اکنون کاستی‌هایی در این زمینه وجود دارد که به نابودی محصولات کشاورزی و باغی فارس منجر شده است.

وی افزود: بعضی بانک‌های استان منابع مردم فارس را در اختیار گرفته اما در سایر استان‌ها هزینه می‌کنند.

ایمانیه اظهارکرد: دفاتر مرکزی بعضی از صنایع این استان در تهران قرار دارد و به همین دلیل درآمد این مجموعه‌ها در عملکرد پایتخت لحاظ می‌شود که این رویه باید اصلاح شود.

استاندار فارس با بیان اینکه تغییر سبک زندگی و اقدامات اقتصادی مدیریت شده به مهار تورم منجر خواهد شد، افزود: تغییر نگاه و رویکرد سازمان‌ها می‌تواند در رشد تولید در فارس موثر باشد.

نماینده عالی دولت در فارس تاکید کرد: بسیاری از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران اکنون در گیر بروکراسی و مشکل تراشی برخی ادارات هستند در حالی که حمایت از این قشر امری ضروری و نیاز امروز کشور است.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به شعار سال و تاکید رئیس جمهور بر رشد تولید و مهار تورم، برگزاری نشست‌های مشترک با حضور تولیدکنندگان می‌تواند موثر واقع شود و قطعا در سال جدید شخصاً جلسات بیشتری را با تولید کنندگان خواهم داشت و به موانع ورود می‌کنم تا مشکلات آنها در دستگاه‌های استانی برطرف شود.

وی بر عرضه کالا با واسطه‌های کمتر به بازار برای مهار تورم اشاره کرد و گفت: ۲ هزار فروشگاه در فارس توزیع مواد غذایی با قیمت مناسب‌تر به مصرف کنندگان را آغاز کرده‌اند و این رویه ادامه خواهد داشت.

ایمانیه اضافه کرد: پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان فارس که ایجاد شده در سال جاری با قدرت بیشتری با هدف رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری دنبال خواهد شد به نحوی که سرمایه‌گذاران مشکلات و استعلاماتشان را یکجا از دستگاه‌های مختلف پیگیری کنند.

استاندار فارس بر رفع موانع صنعت گردشگری تاکید کرد و افزود: رفع مشکلات این حوزه بصورت ویژه از طریق پنجره واحد استان پیگیری خواهد شد.

استاندار فارس در بخش دیگر سخنان خود عنوان کرد: خرید کالای غیر ایرانی در ادارات و ارگان‌های دولتی استان فارس ممنوع است.

وی افزود: این موضوع مهمی است که قوانینی باید وجود داشته باشد که براساس آن خام فروشی ممنوع شود و بر همین اساس باید صنایع وابسته با حمایت بخش دولتی در سطح استان ایجاد شود.

ایمانیه با تاکید بر اینکه ایجاد صنایع تبدیلی می‌تواند از ضایعات بخش کشاورزی نیز جلوگیری کند، گفت: ۳۰ تا ۴۰ درصد محصولات کشاورزی تبدیل به ضایعات می‌شود که این مساله نگران کننده‌ای است.

وی در پایان افزود: همچنان دیوار بی اعتمادی و عدم هماهنگی بین دانشگاه، مراکز علمی و صنایع وجود دارد که برای برداشتن این دیوار به سوی دانشجویان و اساتید دانشگاهی دست یاری دراز می‌کنیم.

استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای تحقق شعار سال

محسن علیزاده رئیس مجمع بسیجیان استان فارس در ادامه این نشست گفت: در تلاش هستیم در چهارچوب مشخص و در کارگروه‌های تخصصی ذیل این مجمع بتوان برای حل مشکلات مردم راه حل و راهکار ارایه داد.

وی افزود: با حضور نخبگان و بسیجیان متخصص این امکان وجود دارد که بزرگترین اتاق فکر ایجاد و در کنار تمامی مسئولان و تصمیم سازان استان فارس گره‌ای از مشکلات جامعه باز کرد.

علیزاده مهمترین رویکرد مجمع بسیجیان استان را مسئله محوری و مطالبه‌گری دانست و اظهار کرد: این انتظار نیز وجود دارد که از این ظرفیت استفاده و بهره برداری شود تا با حداکثر توان، بتوان گام موثری در خصوص تحقق شعار سال برداشت.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان