کد خبر: ۱۵۸۷۱۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۵ - ۱۸ فروردين ۱۴۰۲
روابط عمومی علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

اوج‌گیری مجدد کرونا و بستری ۴۳ بیمار جدید در فارس

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز پنجشنبه طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز پنجشنبه هفدهم فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز پنجشنبه طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز پنجشنبه هفدهم فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: 

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۲ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۷۴۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۵۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۲۱۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۷۴۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۱ هزار و ۵۳۲ مورد تست سریع انجام و ۱۲۹ هزار و ۳۰۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۵۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۸۷ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۵ هزار و ۵۸۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۰ هزار و ۴۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۲۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۶۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۷۵ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۱۸۰ دُز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان