کد خبر: ۱۵۸۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۲

برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در دانشگاه‌های فارس تشریح شد

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در دانشگاه های این استان را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،سعید یوسفی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس، با اشاره به ویژه برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در دانشگاه‌های استان فارس اظهار کرد: مقارن با سالگرد شهادت شهید سید مرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم برنامه‌های متنوعی در دانشگاه‌های سراسر استان فارس برگزار می‌شود. 

وی از برگزاری دوره آموزشی جهاد تبیین با ابزار هنر و مسابقات کتابخوانی بر مبنای آثار هنرمندان انقلابی به مناسب هفته هنر انقلاب اسلامی خبر داد و افزود: از هنرمندان شاخص انقلابی برای حضور در نشست‌های صمیمانه و گعده‌های دورهمی خواب‌گاهی دعوت می‌شود.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه گفت و شنود و نشست‌های تخصصی و نظری با موضوع هنر انقلاب اسلامی، کارگاه‌های آموزشی مرتبط با رشته‌های هنری و نمایشگاه عکس، نقاشی، پوستر و... در هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، اضافه کرد: اکران و نقد فیلم‌های مستند، اجرای نمایش، محافل شعر خوانی، محافل داستان‌خوانی و برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان شاخص با تخفیف ویژه دانشجویی از برنامه‌های دیگر هفته هنر انقلاب اسلامی در دانشگاه‌های فارس است.

یوسفی با تاکید بر تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری انقلابی، به برگزاری کارگاه‌های آموزشی شاخص مثل خاطره‌نویسی، داستان‌نویسی
 ( آموزش داستان و قصه با رویکرد تاریخ معاصر ایران)، فیلم‌سازی (فیلم کوتاه یا مستند)، اصول نویسندگی و... اشاره کرد و گفت: تجلیل از هنرمندان دانشجو، اختصاص امکانات رفاهی ورزشی و تفریحی با تخفیف ویژه به هنرمندان برتر دانشجو و تولید نشریه با موضوع هنر انقلاب اسلامی از برنامه‌های دیگر هفته هنر انقلاب اسلامی است.

وی از تولید آثار هنری با موضوع سبک زندگی اسلامی، خانواده و ازدواج و برگزاری سلسله برنامه‌های ویژه برای معرفی کتب برتر هنر انقلاب خبر داد و تصریح کرد: فعالیت گروه‌های جهادی هنری ویژه هنرمندان دانشجو در مناطق محروم، برگزاری مسابقه نقاشی از چهره هنرمندان شاخص انقلابی استان و دعوت از هنرمندان شاخص انقلابی استان برای حضور در کلاس‌های مرتبط با رشته‌های هنری به عنوان مدرس مهمان از برنامه‌های دیگر هفته هنر انقلاب اسلامی در دانشگاه های استان فارس است.

انتهای پیام/224224
نظرات بینندگان