کد خبر: ۱۵۸۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۲
طی اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

بستری ۲۰۳ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های فارس

دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا ۱۴۰۲، اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا ۱۴۰۲، اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع بیماری کرونا، دو میلیون و ۲۷۳ هزار و ۱۵۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۱۲۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع، یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۵۴۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۸۰۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۴۳۱ هزار و ۶۰۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۳۲۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در 48 ساعت گذشته، یک مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۹۱ نفر رسیده است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری ۶۵۵ هزار و ۷۰۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۰ هزار و ۹۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۴۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۷۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۷۸ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۱۹۵ دُز یادآور واکسن بوده است.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان