کد خبر: ۱۵۸۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۲
اخبار ورزشی؛

نگاهی به حریفان شاملی کازرون در مسابقات هندبال جام باشگاه‌های آسیا

تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون حریفان خود را در بیست و پنجمین دوره رقابت‌های هندبال مردان باشگاه‌های آسیا که به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود را شناخت، هرچند در گروه سختی قرار دارد.
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، تیم شهید شاملی که در گروه B این رقابت‌ها قرار دارد باید به مصاف الکویت، الدحیل قطر که سابقه قهرمانی در آسیا دارند، النجمه بحرین نایب قهرمان، باشگاه جوانان چین و باشگاه تاشکند ازبکستان برود.

همچنین در گروه A این مسابقات هم تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان دیگر نماینده ایران، باشگاه هند، باشگاه عمان، کزما اس سی کویت و الریان قطر قرار دارند و به نظر می‌رسد سپاهان کار آسانی در این گروه داشته باشد.

شاملی و دومین تجربه آسیایی

نماینده کازرون برای دومین بار است که در این مسابقات شرکت می‌کند،ٰ این تیم در اولین حضور در دروه بیست و سوم که خردادماه ۱۴۰۰ در شهر جده عربستان برگزار شد در گروه سختی قرار گرفت و با پنج شکست و بدون برد و قرار گرفتن در جایگاه نهم با جام بیست و سوم وداع کرد.

همچنین این تیم به‌عنوان قهرمان فصل گذشته لیگ‌ برتر هندبال ایران دیگر نماینده ایران در بیست و چهارمین دوره این مسابقات بود که در سال ۲۰۲۲ در حیدرآباد هند برگزار شد و به دلایل گوناگون از حضور در جام باشگاه‌های آسیا انصراف داد و تنها صنعت‌مس کرمان نایب‌ قهرمان دوره قبلی لیگ‌برتر ایران، حضور داشت.

نگاهی به حریفان شاملی کازرون در مسابقات هندبال جام باشگاه‌های آسیا  

۲ تیم قهرمان و نایب قهرمان در گروه B

تیم‌های الدحیل قطر و الکویت کویت در دوره بیست و چهارم و بیبست و سوم مسابقات جام باشگاه‌های آسیا عنوان قهرمانی را کسب کردند و تیم النجمه بحرین هم یک نایب قهرمانی و یک مقام سوم آسیا را در کارنامه دارد تا کار تیم شهید شاملی را در بیست و پنجمین دوره سخت تر کند.

تیم های ایرانی هنوز قهرمان آسیا نشده‌اند

طی بیست وچهارمین دوره‌ای که مسابقات جام باشگاه‌های آسیا برگزار شده است تیم ذوب آهن اصفهان ۲ بار مقام سوم کسب کرده است و تیم فولاد مبارکه اصفهان با یک مقام نایب قهرمانی و یک مقام سومی تیم‌های پرافتخار ایران در جام باشگاه های آسیا هستند اما هنوز هیچ تیمی از ایران به مقام قهرمانی دست نیافته است.

کویتی‌ها پر افتخارترین تیم آسیا

همچنین تیم‌های کویتی با کسب ۶ عنوان قهرمانی، ۶ نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم آسیا دراین جام هستندٰ،‌ قطر با پنج قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی، ۲ عنوان سومی، عربستان با یک قهرمانی، ۲ نایب قهرمانی، ۲ عنوان سومی در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند و این امر بیانگر این است که تیم های عربی روی هندبال به مانند فوتبال خیلی سرمایه گذاری کرده اند.

کشورهای عربی به ویژ قطر در سال‌های گذشته پس از فوتبال روی هندبال هم سرمایه‌گذاری کلانی کرده‌اند و افتخارات خوبی هم در سطح ملی و باشگاهی در آسیا دست پا کرده‌اند.

آنها با گرفتن بازیکنان خوب خارجی و همچنین استفاده از مربیان بین‌المللی هم اینک در آسیا حرف اول ر ا می‌زنند و لیگ‌های معتبری هم راه انداخته‌اند که می‌توان به لیگ ستارگان قطر اشاره کرد.

نگاهی به حریفان شاملی کازرون در مسابقات هندبال جام باشگاه‌های آسیا  

الدحیل قطر رکورد دار آسیا

در جام باشگاه‌های آسیا تیم الدُحیل قطر با پنج قهرمانی، سه نایب قهرمانی و ۲ مقام سومی رکورد دار است و تیم السد این کشور با پنج قهرمانی و ۲ سومی در رده دوم قرار گرفته است، تیم‌های الکاظمیه و القادسیه کویت هر یک با ۲ قهرمانی سوم مشترک هستند.

النجمه بحرین

النجمه بحرین دیگر تیمی است که در گروه شهید شاملی قرار دارد، این تیم هم ۲ بار به فینال آسیا راه یافته و تیم ملی این کشور هم با کسب قهرمانی در آسیا جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرده بود.

بدین ترتیب اگر نگاهی به سابقه تیم‌های عربی در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشیم، می‌بینیم که حریفان تیم شهید شاملی بارها عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرده‌اند و همیشه مدعی بودند از این رو کار نماینده کازرون در گروه B آسیا سخت است هر چند بازی‌ها به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

الکویت و سابقه قهرمانی

تیم الکویت هم درجام باشگاه‌های آسیا یک مقام قهرمانی، یک نایب قهرمانی و یک عنوان سومی را در کارنامه دارد و کویتی‌ها روی هندبال سال‌هاست سرمایه گذاری خوبی کرده‌اند.

تیم های ناشناخته گروه B

تیم‌های باشگاه جوانان چین و باشگاه تاشکند ازبکستان در جام باشگاه‌های آسیا تیم‌های ناشناخته‌ای هستند که نمی‌شود آنها را دست کم گرفت،هر چند برای نخستین بار است که به مرحله پایانی جام باشگاه های راه یافته اند، هندبال یکی از ورزش‌های محبوب ازبکستان است اما تا کنون مقامی نه در سطح ملی و نه در سطح باشگاهی برای این کشور بدست نیامده است.

۲ بازیکن کمکی به خدمت می گیریم

مالک باشگاه شهید شاملی کازرون هم در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه فینال لیگ برتر قرار است سوم و پنجم خردادماه در تهران برگزار می شود ،نمی شود برنامه خاصی برای جام باشگاه های آسیا داشت چرا که ۶ روز بعد این مسابقات شروع می شود.

مهرتاش شاملی ادامه داد: تنها کاری که می شود انجام داد این است که یک یا ۲ بازیکن کمکی از بازیکنان ایرانی شاغل درلیگ‌های اروپایی و یا بازیکنان کشورهای عربی در آنجا که نیاز به تقویت داریم به خدمت بگیریم و کار خاصی نمی شود انجام داد.

به گزارش شیرازه، مسابقات هندبال جام باشگاه‌های آسیا از ۱۱ تا ۲ خرداد ماه ۱۴۰۲ به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

قهرمان این دوره از مسابقات جواز حضور در سوپورگلاب هندبال باشگاه‌های جهان به میزبانی عربستان را کسب خواهد کرد.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان