کد خبر: ۱۵۸۷۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۶ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۲
استاندار فارس در نشست مشترک استانداران با وزیر کشور مطرح کرد:

انجام فعالیت‌های متنوع آموزشی و توجیهی حوزه فرهنگ و عفاف در فارس

استاندار فارس، گفت: فعالیتهای متنوع آموزشی و توجیهی در حوزه فرهنگ و عفاف در سال گذشته در قالب چهارشنبه‌های طلایی با همکاری حوزه اجتماعی سپاه و شهرداری شیراز انجام شد.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس شامگاه روز گذشته  در نشست مشترک استانداران با وزیر کشور که به صورت بر خط برگزار شد، در رابطه با موضع عفاف و حجاب ضمن تشکر از همت مسئولین دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و به ویژه مردم، گفت: با همت عزیزان ما در فارس، فعالیتهای متنوع آموزشی و توجیهی در حوزه فرهنگ و عفاف در سال گذشته در قالب چهارشنبه‌های طلایی با همکاری حوزه اجتماعی سپاه و شهرداری شیراز انجام شد.

وی افزود: ۹۰ گروه با حضور در مناطق آسیب‌پذیر و انجام اقدامات فرهنگی و هنری نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر اقدام کردند که تاثیرات بسیار مثبتی را در پی داشته است.

ایمانیه با اشاره به اینکه بخش دوم فعالیت‌های فرهنگی در این حوزه از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است، ادامه داد: در بخش دوم با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی استان و حمایت و همراهی سایر نهادهای انقلابی، حاکمیتی و با محوریت مردم شهر شیراز سامانه«مردم رسی» ایجاد شد.

استاندار فارس اظهار کرد: گزارشات مردمی ارسال شده به این سامانه بلافاصله با استفاده از ۵۰۰ گروه مردمی تعریف شده، ذیل قرارگاه مردم رسی راستی‌آزمایی و صحت‌سنجی می‌شود و در مرحله بعد نتیجه بررسی و اقدامات انجام شده به فرد گزارش دهنده اعلام می‌گردد.

ایمانیه بازرسی، نظارت و قضاوت توسط مردم و حمایت توسط حاکمیت را یک رکن اساسی و مهم این قرارگاه عنوان کرد و افزود: اصلی‌ترین وظیفه این مجموعه آموزش و فرهنگ‌سازی است که با ترکیب مردم و حاکمیت علاوه بر اینکه از قطبی شدن جامعه جلوگیری می‌کند تسریع در رسیدگی و ایجاد بازدارندگی را در پی خواهد داشت.


 انتهای پیام/

نظرات بینندگان