کد خبر: ۱۵۸۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۶ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۲
از ابتدای شیوع تاکنون؛

شناسایی ۶۶۴ هزار و ۲۲۲ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا ۲۲فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه بیست و دوم فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.

 در این اطلاعیه آمده است: 

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۳ هزار و ۵۲۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۲۲۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۸۷۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۸۷۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۱ هزار و ۶۵۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۳۴۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۴۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۹۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۵ هزار و ۷۶۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۰ هزار و ۱۳۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۵۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۸۶ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۸۴ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۲۱۵ دُز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان