کد خبر: ۱۵۸۸۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - ۲۵ فروردين ۱۴۰۲
سرلشكر صفوي:

رژيم صهيونيستی در ازای هر ماجراجويی، دچار خسارت‌های بزرگ و جبران ناپذيری می‌شود

دستيار و مشاور عالی فرمانده معظم كل قوا در شرح دلايل هراس و وحشت صهيونيست‌ها، گفت: رژيم کودک‌کش اسرائیل در ازاي هر تهديد و ماجراجويي، دچار خسارت‌هاي بزرگ و جبران‌ناپذيري همچون شكست در جنگ ٣٣ روزه مي‌شود
 به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سرلشكر سيد يحيي صفوی دستيار و مشاور عالی فرمانده معظم كل قوا در جمع راهپيمايان روز قدس در شيراز گفت: روز جهاني قدس امسال يعني سال ١٤٠٢ شمسي به لحاظ رويكردها و رويدادهاي اخير سياسي، فرهنگي، امنيتي و اقتصادي در درون سرزمين‌های اشغالي و افول قدرت امريكايي در حمايت از اين رژيم سفاك از ويژگي‌هاي خاصي برخوردار است.

وی ادامه داد: روز جهاني قدس از نگاه حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري و از منظر ژئوپليتيكي و ژئواستراتژيكي و بر اساس ديدگاه اعتقادي يك ميليارد و ٦٠٠ ميليون نفر مسلمان جهان داراي جايگاه محوري و مسئله اول ملت‌هاي اسلامي است.

سرلشكر صفوي با بيان اينكه آزادي قدس، كليد رمز همگرايي و وحدت ملت‌هاي اسلامي در قرن جديد است خاطرنشان ساخت: اين بدين دليل است كه صهيونيسم عامل بي ثباتي، ناسازگاري، ناامني و تنش و كشتار بي‌گناهان و جنگ‌افروزي طي ٧٥ سال گذشته بوده است.

رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهيد قاسم سليماني با تأكيد بر اينكه پديده صهيونيسم مانع صلح جهاني و ثبات و امنيت منطقه‌اي غرب آسيا و شمال آفريقاست افزود: نابودي صهيونيسم، نياز امنيت منطقه‌اي و جهاني و خواسته بشري و انساني است.

سرلشكر صفوي با بيان اينكه دلايل متعددي براي هراس و وحشت صهيونيست ها وجود دارد گفت: ابتدا اينكه رژيم صهيونيستي در روند تحولات داخلي و افزايش اختلافات بنيادي گروه‌هاي سياسي و بحران‌هاي اقتصادي داخلي قرار گرفته و از طرف ديگر قدرت هژمونيك كشورهاي غربي اين رژيم كه توان خود را فرسايش يافته مي‌بينند كاسته شده است.

سرلشكر صفوي در جمع‌بندی سخنان خود چند پیشنهاد راهبردی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آزادی قدس شریف ارائه داد و گفت: راهبرد سیاسی همگرایی و وحدت ملت‌های اسلامی بر علیه دشمنان مشترک غاصب فلسطین و حمایت همه جانبه مادي و معنوی دولت‌ها و ملت‌ها از ادامه جهاد مسلحانه و توسعه مقاومت در درون سرزمین‌های اشغالی خصوصاً کرانه باختری فلسطین يكي از پيشنهادهاست.

وي افزود: قطع روابط سیاسی، اقتصادی و اطلاعاتی مخفی و آشکار برخی از کشورهای عربی و غیر عربی مسلمان با این رژیم جعلی ناپایدار و عنکبوتی يك صرورت است.

سرلشكر صفوي در تشريح پيشنهاد ديگر خود گفت: استفاده از تمامی ظرفیت‌های حقوقی رسانه‌ای و سیاسی و قابلیت‌های سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی جهت آشکار کردن جنایات ضدبشری و شهرک‌سازی‌های صهیونیست‌ها و حمایت از بازگشت بیش از ۷ میلیون آواره فلسطینی به موطن اصلی شان و برگزاری همه پرسی از همه مسلمانان - مسیحیان و یهودیان ساکن اصلی این سرزمین برای تشکیل دولت واحد نيز از ديگر راهكارهاست.

 سرلشكر صفوي افزود: پيشنهاد ديگر راهبرد تحریم کالاها و هر نوع تجارت و مبادلات اقتصادی با این رژیم ستمکار از جمله قطع صدور گاز و نفت کشورهای عربی و اسلامی منطقه است که باعث ضرر ۱۰ میلیاردی طی دو سال گذشته برای این رژیم کودک‌کش شده است .

 وي خاطرنشان کرد: پيشنهاد ديگرم ادامه هرگونه حمایت مادی به هر صورت و به هر مقدار توسط یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مسلمان به مردم فلسطین است؛ به طور مشخص اگر در همين روز جهانی قدس هر مسلمانی در سال فقط یک دلار کمک کند ، سالي یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار جمع می شود.

وي افزود: راهبرد فرهنگی ، اجتماعی و رسانه ای نظیر آگاهی دادن و شناخت جوانان مسلمان و آزادی خواهان جهان از خطر صهیونیسم بین‌الملل و ارسال کمک‌ها و فناوری‌های جدید به فلسطینیان داخل سرزمین‌های اشغالی به هر شکل ممکن نيز بسيار مهم و تعيين كننده خواهد بود.

 وي در ادامه با اشاره به آيه "کتب الله لاغلبن انا و رسلی" و همچنين آيه  "نصر من الله و فتح القریب و بشر صابرین" وعده پيروزي در قرآن كريم را مورد تأكيد قرار داد.

سرلشكر صفوي افزود: وزير امنيت ملي يك تروريست افراطي است كه براي عبور از كابوس ماه مبارك رمضان و حضور ده‌ها هزار نفر نمازگزار فلسطيني در مسجدالاقصي و احتمال درگيري نظامي گسترده مقاومت با رژيم، سياست فرار به جلو را در مسجدالاقصي پيش گرفته است و با اقدامات اخير در مسجدالاقصي و سركوب وحشيانه نمازگزاران و اعتكاف كنندگان موجب چالش درون كابينه و از سوي وزراء و دسته جات مخالف نتانياهو شده و او را وادار به عقب نشيني مستمر كرده است.

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا اطهار كرد: رژيم صهيونيستي طي ١٨ روز گذشته برغم اينكه با پرتاب موشك از لبنان و سوريه و غزه مواجه بوده است از ترس و نگراني يك جنگ منظقه اي، لفاظي را ادامه داده است ولي پاسخ و واكنش نظامي مثل گذشته از خود نشان نداده و موجب سرافندگي و نااميدي و ناتواني اين رژيم براي تأمين امنيت داخلي شده است.

سرلشكر صفوي گفت: رژيم صهيوتيستي طي ٧٥ سال گذشته بر اساس نقشه‌هاي استعماري انگليس و با پشتوانه امريكايي‌ها با فريب و دروغ تاريخي و مذهبي و جنايت و قتل و آوارگي بيش از ٥ ميليون نفر فلسطيني، همچون خنجري در قلب جهان اسلام فرو رفته است و ليكن فاقد پايه‌هاي شكل‌گيري و ملت‌سازي است. البته آنها دولت جعلي ساخته‌اند و ليكن در ملت‌سازي شكست خورده‌اند و قابليت ادامه حيات سياسي را ندارند و محكوم به شكست هستند.

سرلشكر صفوي با اشاره به شكاف‌هاي سياسي، فرهنگي و اقتصاي درون سرزمين‌هاي اشغالي گفت: رژيم صهيونيستي طي ٧٥ سال گذشته نشان داده كه در درون خود يك جامعه از هم گسسته و موزاييكي و شكننده از گروه‌هاي مختلف مهاجر از افريقا تا روسيه و اروپا و امريكا را نتوانسته كنار هم قرار دهد و حتي حاميان و سازندگان اين رژيم جعلي از حمايت‌هاي خود كاسته‌اند و سركوب و اقدامات ضد حقوق بشري و شهرك سازي‌هاي غير قانوني اين رژيم را تحمل نمي‌كنند.

سردار صفوي افزود: رژيم صهيونيستي به دليل مصنوعي بودن تمامي شاخص‌هاي ملت‌سازي و دولت‌سازي، عنصري زائد و ناسازگار با محيط منطقه‌اي است و ملت‌ها و دولت‌هاي همسايه نزديك و دور با آن مخالف هستند لذا محكوم به ناپايداري و فناست.

وي ادامه داد: رژيم صهيونيستي يك پديده پادگاني و اشغال‌گر است كه فقط با بحران‌سازي و جنگ‌افروزي، فساد و فتنه بر روي پاي خود ايستاده است و از غارت ثروت ديگران به حيات ننگين خود ادامه مي‌دهد و به ميزان كاسته شدن حمايت غرب، رويگرداني از صهيونيست‌ها حتي در كشورهاي سازشكار نيز روند معكوس داشته است.

سرلشكر صفوي با بيان اينكه رژیم صهیونیستی در حیات ننگین خود بزرگترین جنایات ضد بشری و جنگ‌های متعددی در فلسطین و کشورهای همسایه را ثبت کرده و حتی برای سازمان‌های جاسوسی غربی و متحدان آن، استاد و معلمِ شکنجه تربیت کرده و دست به ترور دانشمندان هسته‌ای ایران زده گفت: وجود این رژیم مظهر تهدید و جنگ‌افروزی و فتنه‌گری و خطر دائم برای منطقه و جامعه بشری بلکه برای صلح منطقه‌ای و جهانی است لذا نابودی این رژیم یک ضرورت و نیاز انسانی و بشری است و جهان بدون رژیم صهیونیستی جهان بهتر است.

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا افزود: مقاومت مردم مظلوم فلسطین و جبهه مقاومت از لبنان، سوریه، عراق و یمن به یک بلوغ از مولفه‌های قدرت و پیوند تکاملی در بین اعضای خود رسیده است و هدف و آرمان اصلی خود را برای آزادی قدس شریف و فلسطین از نهر تا بر قرار داده است.

صفوي ادامه داد: آنچه امروز در درون رژیم و جامعه پراکنده صهیونستی شاهد آن هستیم از جنگ قدرت بین گروه‌های سیاسی تا افزایش مهاجرت معکوس تا ناامنی گسترده خصوصاً در کرانه باختری، گواه آن است که به حول و قوه الهی بنا بر فرموده مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای عزیز صهیونیست‌ها ۲۵ سال آینده خود را نمی‌بینند و حتی به فضل الهی زودتر از آن با اقدامات همه جانبه از درون به فروپاشی و پایان شرارت و جنایت می‌رسند.

وي در شرح دلايل هراس و وحشت صهيونيست‌ها افزود: دليل ديگر، افزايش قدرت گروه‌هاي مقاومت در غزه و كرانه باختري است كه فقط سال گذشته حدود يك هزار عمليات عليه صهيونيست‌ها داشته‌اند و همچنين روند روبه رشد قدرت حزب الله لبنان و رهبر مجاهد آن حاج سيد حسن نصرالله كه معادله قدرت را به مرزهاي فراتر از بازدارندگي رسانده به طوري كه رژيم در ازاي هر تهديد و ماجراجويي، دچار خسارت‌هاي بزرگ و جبران‌ناپذيري همچون شكست در جنگ ٣٣ روزه مي‌شود.

صفوي افزود: همچنين شكست‌هاي سياسي، اقتصادي و امنيتي اخير از حزب الله مانند افزايش مهاجرت معكوس و دادن تلفات زياد و يا واگذاري امتياز اقتصادي به لبنان در مورد تعيين مرزهاي منطقه نفتي و گازي تازه كشف شده در درياي مديترانه بين لبنان و فلسطين اشغالي كه با تهديد رهبر شجاع حزب الله لبنان مجبور به واگذاري امتياز به كشور و مردم لبنان شدند.

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا تصريح كرد: موضوع ديگر انگيزه‌هاي بالاي ميليون‌ها عرب مسلمان داخل فلسطين در مبارزه با رژيم و همچنين انگيزه بيش از ٧ ميليون آواره فلسطيني از اين سرزمين مقدس است كه با صبر انقلابي كليد خانه‌هايشان را سالهاست نگه داشته‌اند تا به حول و قوه الهي روزي به شهرها و روستاهاي اشغال شده بازگردند.

رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس خاطرنشان کرد: طي يك سال گذشته يعني از روز جهاني قدس سال ١٤٠١ تاكنون مردم مقاوم فلسطين و گروه‌هاي مبارز فلسطيني به شيوه‌هاي نوين مقابله با صهيونيست‌ها دست يافته‌اند و همچنين صحنه مقابله با صهيونيست‌هاي ظالم و كودك‌كش را به كرانه باختري توسعه داده‌اند و با اقدامات انفرادي جوانان فلسطيني در مناطق اشغالي ١٩٤٨ و ١٩٦٧ خواب را بر صهيونيست‌ها حرام كرده‌اند.

وي افزود: اكنون توسعه مقاومت در كرانه باختري، يك جغرافياي راهبردي را براي دشمن صهيونيستي به عنوان يك صحنه نبرد جديد، ناامن و بي‌ثبات كرده است به طوري كه بيش از نيمي از توان نظامي و امنيتي صهيونيست‌ها به خود مشغول كرده و كارنامه ناموفق آنها براي سركوب و كنترل مقاومت، كابوسي وحشتناك شده است.

سرلشكر صفوي با تحليل تحولات امنيتي و سياسي درون رژيم صهيونيستي گفت: بيش از دو سال است كه دولت جعلي صهيونيستي به دليل اختلافات سياسي در وضعيت بحراني و بي‌ثباتي قرار گرفته و هر ٦ ماه يكبار يك انتخابات و دولت جديد براي خروج از بحران سياسي داشته‌اند و  نتانياهو هم پس از ١٠٠ روز تصدي نخست‌وزيري در بحران دروني و بيروني قرار گرفته است.

وي گفت: تظاهرات و مخالفت‌هاي داخلي براي دخالت نتانياهو در مسائل قضايي صهيونيست‌ها، مقاومت فلسطيني‌ها در منطقه پيراموني فلسطين اشغالي و بحران بين‌المللي از سوي حاميان اين رژيم، كابينه او را متزلزل كرده است.

انتهای پیام/224224
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، قدس
نظرات بینندگان