کد خبر: ۱۵۸۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۴ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۲
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس خبر داد:

مشاهده ملخ‌های شکم بادمجانی در مراتع شهرستان‌های اقلید و خرمبید

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: ملخ‌های شکم بادمجانی در مراتع شهرستان‌های اقلید و خرمبید مشاهده شدند که مبارزه با این آفت در این شهرستان‌ها نیز آغاز شده است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، جاوید عباسی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از مشاهده ملخ‌های شکم بادمجانی در مراتع شهرستان‌های اقلید و خرمبید خبر داد وگفت: این نوع ملخ‌های بومی در صورت وجود شرایط مساعد اقلیمی افزایش جمعیت داده و خسارت‌زا می‌شوند.

وی افزود: کار مبارزه با کانون‌های آلوده در شهرستان‌های مذکور آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود سطح مبارزه به فرا‌تر از 4 هزار هکتار برسد.

عباسی با بیان اینکه پیش از این شهرستان‌های کازرون و ممسنی نیز با آفت ملخ بومی مراکشی درگیر شده اند، اظهار کرد: تا کنون در بالغ بر 16 هزار هکتار از اراضی و مراتع کار مبارزه با این آفات انجام شده است که بیشترین سطوح مبارزه در شهرستان کازرون و حوزه تالاب پریشان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود کار مبارزه با انواع ملخ بومی در استان فارس به سطحی بیش از 20 هزار هکتار برسد، ابراز کرد: بهره‌برداران باید نسبت به پایش آفت ملخ مراکشی در مزارع، باغ‌ها و یا مراتع اطراف مزارع خود اقدام و در صورت مشاهده جمعیت‌های ملخ مراتب را در اسرع وقت به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان